امام جعفر صادق (ع): چون خدا خیر بنده‌ای را خواهد او را نسبت به دنیا بی‌رغبت و نسبت به دین، دانشمند کند و به دنیا بینایش سازد و به هر که این خصلت‌ها داده شود خیر دنیا و آخرت داده شده است. [اصول کافی، ج 3، ص 196]       
کد خبر: 5401
تعداد نظرات: ۰ نظر
تاریخ انتشار: ۴ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۹

۳.۸میلیارد دلار محصولات مختلف از گمرک پارس جنوبی صادر شد

دریای جنوب،مدیرکل گمرک استان بوشهر از صادرات ۳.۸میلیارد دلار محصولات مختلف از گمرک پارس جنوبی خبر داد و گفت: از این میزان صادرات بیش از ۸۰درصد آن محصولات پتروشیمی است.

به گزارش «دریای جنوب» بهروز قره‌بیگی با اشاره به اینکه “در شهرستان‌های ساحلی ، ادارات گمرک مستقر شده است” اظهار داشت: گمرکات استان بوشهر به سامانه جامع گمرکی مجهز شده که نقش مهمی در تسریع ارائه خدمات و جلوگیری از تخلفات به ویژه قاچاق دارد.

وی با اشاره به صادرات 19 میلیون تن کالا از گمرکات استان بوشهر تصریح کرد: این کالاها که به کشورهای مختلف از جمله حاشیه خلیج فارس صادر شده دارای 4.3 میلیارد دلار ارزش است.

مدیرکل گمرکات استان بوشهر با بیان اینکه “کالاهای صادراتی در 9 ماه امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل 1 درصد کاهش دارد” گفت: صادرات از گمرکات استان بوشهر در 9 ماه امسال بدون احتساب میعانات گازی 18 میلیون و 645 هزار تن است که نسبت به مدت مشابه سال قبل 2 درصد افزایش دارد.

قره‌بیگی عمده کالاهای صادراتی محصولات پتروشیمی، میعانات گازی، مواد معدنی و صیفی‌جات دانست و بیان کرد: چین، امارات متحده عربی، سنگاپور، ترکیه، پاکستان، قطر، هندوستان، برزیل، افغانستان و عراق مقصد کالاهای صادراتی استان بوشهر است.

وی، جایگاه منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس جنوبی در صادرات محصولات صنعتی و تولیدی را مهم دانست و خاطر نشان کرد: 3.8 میلیارد دلار محصولات مختلف از گمرک پارس جنوبی در 9 ماه امسال صادر شد که از این میزان صادرات بیش از 80 درصد آن محصولات پتروشیمی است.

مدیرکل گمرکات استان بوشهر وزن محموله صادراتی از پارس جنوبی را 14.4 میلیون تن دانست و گفت: در این مدت 177 هزار تن کالا از بندر دیر به قطر صادر شده است.

قره‌بیگی ارزش کالاهای صادراتی از بندر دیر را 57 میلیون دلار دانست و افزود: گوجه‌فرنگی و محصولات کشاورزی از عمده‌ترین محموله‌های صادراتی از این بندر است./ تسنیم


فرستادن دیدگاه