امام جعفر صادق (ع): چون خدا خیر بنده‌ای را خواهد او را نسبت به دنیا بی‌رغبت و نسبت به دین، دانشمند کند و به دنیا بینایش سازد و به هر که این خصلت‌ها داده شود خیر دنیا و آخرت داده شده است. [اصول کافی، ج 3، ص 196]       
کد خبر: 5314
تعداد نظرات: ۰ نظر
تاریخ انتشار: ۲۹ آذر ۱۳۹۹ - ۱۳:۳۹

۱۱۶ زندانی جرایم غیرعمد مالی از زندان‌های استان بوشهر آزاد شدند

دریای جنوب، ئیس کل دادگستری استان بوشهر گفت: ۱۱۶ زندانی جرایم غیرعمد مالی با همکاری و مشارکت خیران و تلاش ستاد دیه استان بوشهر در سال جاری از زندان‌های این استان آزاد شدند.
116 زندانی جرایم غیرعمد مالی از زندان‌های استان بوشهر آزاد شدند

علی جمادی با اشاره به آزادی زندانیان جرایم غیرعمد مالی از زندان مرکزی بوشهر اظهار داشت:  به مناسبت آزادی 20 نفر از زندانیان جرایم غیرعمد مالی جشنی درزندان مرکزی بوشهر برگزار شد که در این راستا خدمات ستاد دیه استان بوشهر قابل تحسین است.

وی، همکاری و مشارکت خیران در تامین بدهی زندانیان جرایم غیرعمدمالی را ستود و بیان کرد: با تلاش ستاد دیه استان بوشهر امروز 20 زندانی جرایم غیرعمد مالی با بدهی بالای یک میلیارد تومان از زندان آزاد شدند.

رئیس کل دادگستری استان بوشهر آزادی این زندانیان را جرایم غیرعمد مالی دانست و افزود: 820 میلیون تومان بدهی 20 زندانی یاد شده فراهم و آزاد شدند.

جمادی از آزادی 110 نفر از زندانیان جرایم غیرعمد مالی در سال گذشته خبر داد و تصریح کرد: محکومیت این افراد 5.7 میلیارد تومان بود که با تامین بدهی آنان به آغوش خانواده بازگشتند.

وی، با بیان اینکه در 9 امسال آزادی زندانیان جرایم غیرعمد مالی افزایش یافته است گفت: در 9 ماه امسال 116 زندانی جرایم غیر عمد مالی با شش میلیارد تومان بدهی با همکاری و مشارکت خیران و تلاش ستاد دیه استان بوشهر از زندان آزاد شدند.

رئیس کل دادگستری استان بوشهر با بیان اینکه تا پایان امسال تعدادی دیگر از زندانیان این نوع جرایم آزاد می‌شوند خاطر نشان کرد: با تلاش‌های انجام شده برنامه‌ریزی برای آزادی دیگر زندانیان جرایم غیرعمد مالی فراهم شده که امید می‌رود بخشی دیگر از این افراد به آغوش خانواده بازگردند.

جمادی، با بیان اینکه یکی از شرکت‌های تولیدی و صنعتی در عرصه خدمات‌رسانی به مددجویان  برای آزادی زندانیان نقش مهمی داشته است خاطر نشان کرد: شرکت تولیدی صنعتی در استان بوشهر که در راستای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی فعالیت می‌کند غیر از توجه به فعالیت اقتصادی و تولیدی نسبت به مسائل اجتماعی برنامه‌ریزی دارد و با کمک  مالی و اعتباری خود زمینه آزادی 20 زندانی را فراهم کرد که از خدمات آنان قدردانی می‌شود.

وی، بااشاره به راه‌اندازی دادرسی الکترونیکی در زندان‌ها خاطر نشان کرد: راه‌اندازی سامانه ابلاغ الکترونیکی در زندان‌ها یکی از رویکردهای تحولی دستگاه قضا است  و امروز 90 درصد ابلاغ‌های دادگستری‌های استان بوشهر از طریق این سامانه انجام می‌شود.

رئیس کل دادگستری استان بوشهر با بیان اینکه راه‌اندازی این سامانه از رفت و آمدهای زندانیان جلوگیری می‌کند گفت: در همه  استان بوشهر بین حوزه‌های قضایی و زندان‌های بوشهر سامانه ابلاغ الکترونیکی راه‌اندازی  شده است./تسنیم


فرستادن دیدگاه