امام جعفر صادق (ع): چون خدا خیر بنده‌ای را خواهد او را نسبت به دنیا بی‌رغبت و نسبت به دین، دانشمند کند و به دنیا بینایش سازد و به هر که این خصلت‌ها داده شود خیر دنیا و آخرت داده شده است. [اصول کافی، ج 3، ص 196]       
کد خبر: 2803
تعداد نظرات: ۱ نظر
تاریخ انتشار: ۲۶ اسفند ۱۳۹۳ - ۱۴:۲۸
اسما حبیبی نیا

گزارش بازدید از شرکت های مستقر در منطقه ویژه اقتصادی بوشهر

دریای جنوب؛ اشاره : در روزهای پایانی هفته گذشته با همکاری روابط عمومی منطقه ویژه اقتصادی جمعی از خبرنگاران بازدیدی از برخی شرکت های مستقر در این منطقه داشتیم که شما به خواندن این گزارش دعوت می کنم.

شرکت سنگ های مصنوعی اورانوس

به گزارش دریای جنوب؛ مدیرعامل شرکت سنگ های مصنوعی اورانوس بیان کرد: این شرکت در زمینه تولید شناور (کشتی) و سنگ های مصنوعی فعالیت می کند و اولین شرکت صادر کننده کشتی به عمان بوده است.

وی افزود: از سال 81 اقدام خرید خط تولید سنگ های مصنوعی کرد و دومین شرکت آسیا و اولین شرکت تولید سنگ مصنوعی در ایران است.

آقای جهانگیری گفت: عمده تولیدات شرکت اورانوس به کشورهای مختلف صادر می شد ولی مدتی است که به دلیل مشکلات اقتصادی صادرات متوقف و بازارهای هدف به سمت بازارهای داخلی تغییر پیدا کرده است.

مدیرعامل شرکت تأکید کرد: شرکت اورانوس روزانه توانایی تولید بیش از 500 ورق سنگ و اشتغال بیش از 100 نفر را دارد ولی متأسفانه به دلیل شرایط و وضعیت موجود ما با حداقل (40%) ظرفیت تولید به کار خود ادامه می دهیم.

جهانگیری تصریح نمود: مشکلی اصلی نقدینگی است که هر شرکت بعد از احداث نیاز به سرمایه دارد تا بتواند در بازار با دیگر شرکت ها رقابت کند.

ایشان افزود: بانک ها باید وارد عمل شوند و دست تولید کننده را بگیرند و او را در تأمین مواد اولیه و سرمایه در گردش کمک کند تا تولید کننده توانایی اشتغال زایی داشته باشد.

مدیرعامل شرکت بیان کرد: یکی از دلیل افت تولیدات شرکت واردات بی رویه سنگ مصنوعی است.

وی گفت: بازارهای هدف شرکت؛ کشورهای حوزه خلیج فارس و روسیه و آسیای میانی هستند که اگر امکانات اقتصادی داشته باشیم زمینه مناسبی برای صادر کردن تولیدات وجود دارد.

آقای جهانگیری افزود: در سال 93 اقدام به خرید خط تولید استخر و وان و جکوزی به عنوان شرکت جهان پلیمر شیلا کردیم و ماشین آلات و تجهیزات را از کشور ژاپن خریداری شد و با تنوع بیش از 15 نوع محصول در دو ماه گذشته به دلیل نبود مکان مناسب به صورت موقت نصب گردید و حدود 3 میلیارد تومان سرمایه گذاری در این زمینه صورت گرفته است.

وی بیان نمود: به لطف خدا و کمک مسئوولین طبق برنامه ریزی های انجام شده 90 درصد محصول شرکت جهان پلیمر شیلا صادر شود و زمینه اشتغال 140 نفر صورت گیرد.

شرکت سنگ فرش قرمز

مدیر کیفی شرکت سنگ فرش قرمز بیان کرد: تجهیزات و ماشین آلات موجود در این کارخانه ساخت اروپا است و دومین شرکتی است که در ایران از این خط تولید استفاده می کند. و تمام اتوماتیک و بدون دخالت دست می باشد.

وی افزود: طبق بازرسی های انجام شده از محصولات شرکت از لحاظ کیفیت و استاندارد مورد تأیید سازمان استاندارد می باشد و از درجه بالایی از کیفیت برخوردار است.

مدیر کیفی شرکت سنگ فرش قرمز گفت: دیگر استان های کشور از جمله استان فارس و بندرعباس و خوزستان و … محصولات تولید شده ما را خریداری می کنند ولی به چه دلیل مجموعه عمرانی استان بوشهر همین محصول را از استان دیگر خریداری می کند.

وی تأکید کرد: باید مسئوولین و مجموعه عمرانی استان در زمان خرید از محصول با کیفیت برای مصارف عمرانی استان استفاده کنند. نه محصولاتی که شاید از لحاظ قیمت، قمیت پایینی دارند ولی از لحاظ کیفیت و استاندارد یک محصول بی کیفیت است. و به دلیل بی توجهی و غفلت مسوولین استان تولیدات کارخانه ما انبار شده است که این خود ضربه شدیدی به کارخانه وارد ساخته است.

شرکت جی لیان جی

این شرکت در زمینه ساخت انواع ورق های پلی کربنات فعالیت می کند. مدیرعامل شرکت واردات بی رویه کالاهای بی کیفیت مشابه چینی یکی از مشکلات اصلی شرکت جی لیان جی بیان کرد.

وی تأکید کرد: کالاهای چینی وارد شده به کشور از نظر کیفیت قابل قیاس با تولیدات کارخانه جی لیان جی نیست و این کالاها به دلیل عدم پرداخت ارزش افزوده از قیمت پایین تری برخودار است. به عبارتی دیگر تولیدات شرکت نمی تواند از نظر قیمت با کالاهای وارداتی رقابت کند.

ایشان تصریح نمود: در حال حاضر کارخانه با ظرفیت تولید 25% به کار خود ادامه می دهد و اگر واردات کالاهای بی کیفیت چینی کمتر شود. قطعاً شرکت در شرایط مناسبی تری قرار می گیرد و زمینه اشتغال زایی بیشتری ایجاد می کند.

آقای بوستانی گفت: محصولات شرکت در استان های صنعتی و بزرگ کشور از جمله تهران و اصفهان و.. در گلخانه ها و ایستگاه مترو و ایستگاه اتوبوس و پارک ها استفاده می شود . ولی متأسفانه تاکنون در استان بوشهر هیچ گونه استفاده ای از تولیدات شرکت در بخش عمرانی استان نشده است.

وی اضافه کرد: ما یک همایش با کشاورزان و یک همایش با طراحان و ناظران نظام مهندسی و مشاوران وزارت جهاد کشاورزی برگزار کردیم و به این نتیجه رسیدیم که باید کشاورزان برای ساخت گلخانه های خود از ورق های پلی کربنات به جای پلاستیک استفاده کنند زیرا این ورق ها از ورود هوا به گلخانه جلوگیری می کند و طوفان و سرما آسیبی به محصولات وارد نمی کند.

شرکت نوین چاپ آریانا

آقای عنایتی بیان کرد: این شرکت بیشتر در زمینه طراحی و چاپ بسته بندی محصولات فعالیت می کند. به دلیل به کارگیری از مدرن ترین ماشین آلات و تجهیزات سومین چاپ خانه مدرن کشور است.

مدیرعامل شرکت نوین چاپ آریانا تأکید کرد: در زمینه بسته بندی مواد غذایی و حساسیت موجود در زمینه بهداشت به دلیل اینکه این ماشین آلات ثبت جهانی شده است بسته بندی مواد غذایی تولید شده در اینجا در کل جهان منع بهداشتی ندارد.

آقای عنایتی تصریح نمود: در حال حاضر با زمینه 30 نفر اشتغال فراهم شده ولی با توسعه کار و حمایت مسؤولین می توان زمینه اشتغال 70 نفر نیز فراهم گردد.

شرکت فرآورده های دریایی دریا زاد

در پایان از شرکت فرآورده های دریایی دریا زاد بازدید داشتیم که از نزدیک با نحوه کار و شیوه چگونگی تولیدات این شرکت آشنا شدیم.

این شرکت دارای زمینه اشتغال 130 نفر خانم و 30 نفر پرسنل اداری را فراهم نموده است.

امید داریم مسوولین با دقت بیشتر از تولید کنندگان داخلی استان حمایت کنند و آنان در این راه پر و پیچ و خم یاری نمایند.

130 129 1120

101 102 109 108 107 106 105 104 103 110 111 112 113 114 115 116 124 123 121 120 119 118 117

عکس: اسماء حبیبی نیا


  1. اریان گفت:

    دریای جنوب درباره بی آبی مردم برازجان هم چیزی شنیده آی فقط حزب فقط سیاست فقط پول پرستی تا کی

فرستادن دیدگاه