امام جعفر صادق (ع): چون خدا خیر بنده‌ای را خواهد او را نسبت به دنیا بی‌رغبت و نسبت به دین، دانشمند کند و به دنیا بینایش سازد و به هر که این خصلت‌ها داده شود خیر دنیا و آخرت داده شده است. [اصول کافی، ج 3، ص 196]       
کد خبر: 3020
تعداد نظرات: ۱ نظر
تاریخ انتشار: ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۴ - ۲۱:۴۹
امام جمعه دلوار تاکید کرد؛

گرفتاری‌های اقتصادی مردم نتیجه بی‌تدبیری مسولان است نه تحریم ها

دریای جنوب؛ امام جمعه دلوار تصریح کرد: مشکلات اقتصادی و گرفتاری‌های مردم را نباید به نتیجه مذاکرات گره زد چرا که اینگونه مشکلات و گرفتاری‌های اقتصادی مردم نتیجه بی‌تدبیری و بی‌برنامگی مسولان است و مستقیما هیچگونه ارتباطی به تحریم‌ها ندارد.

به گزارش دریای جنوب؛ حجت‌الاسلام علی زاهددوست در خطبه‌های نماز جمعه این هفته دلوار اظهار داشت: امت اسلام برای دستیابی به تعالی معنوی وظیفه دارند از اخلاق سترگ و خصلت‌های فردی و اجتماعی پیامبر اکرم(ص) استفاده کند.
وی با قدردانی از حضور مردم در آیین تشییع و تدفین دو شهید گمنام در دلوار افزود: شهدا مظهر ایثار مقاومت و استقامت در مسیر حق و سازش‌ناپذیری و عدم تسلیم در برابر دشمنان هستند و تدفین این دو کبوتر خونین‌بال به معنویت دیار شهید رییسعلی دلواری خواهد افزود.
زاهددوست در ارتباط با مذاکرات هسته‌ای گفت: لازمه تحقق توافق خوب و جامع رعایت خطوط اصلی مورد نظر رهبری و رفع تحریم‌ها به‌صورت یک‌جا و دفعی است که بعید است طرف مقابل به آن پایبند باشد.
امام جمعه دلوار تصریح کرد: مشکلات اقتصادی و گرفتاری‌های مردم را نباید به نتیجه مذاکرات گره زد چرا که اینگونه مشکلات و گرفتاری‌های اقتصادی مردم نتیجه بی‌تدبیری و بی‌برنامگی مسولان است و مستقیما هیچگونه ارتباطی به تحریم‌ها ندارد.
وی بیان کرد: در عین اعتمادی که به تیم مذاکره‌ کننده داریم اما خیرخواهانه عرض می‌کنیم در پاسخ به تهدیدات و تحقیر ملت بزرگ ایران قدری انقلابی‌تر و محکم‌تر با طرف‌های غربی سخن بگویید و بیش از این نرمش سزاوار نیست.
امام جمعه دلوار با اشاره به تحولات یمن گفت: آتش‌بس از طرف سعودی‌ها اگر محقق شود معنایش شکست و گرفتاری سعودی‌ها در باتلاق یمن است، مسئله یمن یک مسئله انسانی است و لذا همه ملت‌ها برای جلوگیری از این بحران انسانی مسئول هستند.
زاهددوست گفت: مدعیان حقوق بشر که می‌گویند هدف ما از خون‌ریزی و کشتار در یمن کمک به مردم یمن است از ارسال کمک‌های بشر دوستانه جلوگیری می‌کنند تا به دنیا ثابت کنند که دروغگو هستند.
وی بیان کرد: تصمیم آل‌سعود برای اعدام آیت‌الله شیخ نمر، خلاف منطق اسلامی است و اگر سعودی‌ها تحت فشار اربابانش در آمریکا دست به این جنایت بزنند آبرو و حیثیت نداشته خود را به باد خواهند داد و مایه روسیاهی آنان خواهد شد.
امام جمعه دلوار با بیان اینکه نشست کمپ دیود کانون فتنه و اتاق جنگ علیه ملت‌های مظلوم است.، یادآور شد: اوباما در کمپ دیوید می‌خواهد سعودی‌ها را از باتلاق یمن نجات دهد و جلوی رشد معنوی جمهوری اسلامی را در منطقه بگیرد که موفق نخواهد شد.
به نوشته فارس؛ زاهددوست اضافه کرد: حاکمان و قدرت‌طلبان منطقه برای حفظ تاج و تختشان به آمریکا و صهیونیست پناه برده‌اند اما این راه را که انتخاب کرده‌اند بیراهه است و آنها را به پرتگاه سقوط نزدیک‌تر خواهد کرد.


  1. رضا گفت:

    والله درسته

فرستادن دیدگاه