امام جعفر صادق (ع): چون خدا خیر بنده‌ای را خواهد او را نسبت به دنیا بی‌رغبت و نسبت به دین، دانشمند کند و به دنیا بینایش سازد و به هر که این خصلت‌ها داده شود خیر دنیا و آخرت داده شده است. [اصول کافی، ج 3، ص 196]       
کد خبر: 5349
تعداد نظرات: ۰ نظر
تاریخ انتشار: ۸ دی ۱۳۹۹ - ۱۱:۴۹

وجود ۷۵۰ کلاس تخریبی در استان

دریای جنوب،مدیرکل نوسازی و تجهیز مدارس استان بوشهر از وجود ۷۵۰ کلاس درس تخریبی در این استان خبر داد.

به گزارش«دریای جنوب» احمد مرادی در خصوص طرح آجر به آجر مدرسه‌سازان اظهار داشت: خیران نیک‌اندیش این استان امسال در قالب طرح آجر به آجر ۳۹۲ میلیارد ریال در اجرای پروژه‌های آموزشی مشارکت کرده‌اند.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان بوشهر افزود: از این میزان کمک خیران ۳۴۲ میلیارد ریال از سوی مشارکت خیران داخل کشور و ۵۰ میلیارد ریال نیز از سوی چهار خیر و نیک‌اندیش از خارج از کشور جمع‌آوری‌شده است.

وی از وجود ۷۵۰ کلاس درس تخریبی در استان بوشهر خبر داد و گفت: طرح آجر به آجر با هدف گسترش فرهنگ مشارکت مردمی و زمینه‌سازی برای جلب کمک آحاد مردم در مدرسه‌سازی در دستور کار این اداره کل قرار دارد.

مرادی تأکید کرد: طرح آجر به آجر به‌منظور زمینه‌سازی برای مشارکت افراد نیک‌اندیش با هر سطح از توان مالی، در مدرسه‌سازی آغاز شده و در قالب آن آحاد جامعه با هر میزان درآمد و در هر سطح و طبقه‌ای می‌توانند حتی با اهدای هزینه خرید یک آجر، در مدرسه‌سازی سهیم شوند.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان بوشهر اظهار کرد: در طرح کمک‌های آجر به آجر به‌جای نام‌گذاری یک مدرسه به نام یک خیر نام چند خیر روی کلاس‌های یک مدرسه گذاشته می‌شود تا خیرین رغبت بیشتری برای کمک‌کردن داشته باشند و فشار مالی مانع کمک آنان نشود.

وی یادآور شد: در زمان حاضر یک هزار و ۶۵۰ نفر به‌عنوان خیران خرد و پنج سازمان، شرکت، کارخانه مشارکت‌کننده در راستای مسئولیت‌های اجتماعی در طرح آجر به آجر در استان بوشهر مشارکت دارند.

مرادی بیان کرد: همچنین با اشاره به پویش ملی “من مادرم بچه‌های ایران فرزند من” با رویکرد مشارکت جلب مشارکت بانوان در امور مدرسه‌سازی آغاز شد.

وی ادامه داد: این پویش با هدف افزایش آگاهی و جلب مشارکت بانوان در امر مدرسه‌سازی و به‌منظور طرح تحولی مشارکت‌های مردمی و طرح آجر به آجر با تلاش جامعه خیران مدرسه‌ساز کشور با مشارکت سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز کشور طرح آجر به آجر و پویش‌های ملی زیرمجموعه آنها اجرایی و عملیاتی شده و علاقه‌مندان برای پیوستن به این پویش با مراجعه به صفحات اینترنتی AjorBajor.ir وmehreMadrese.ir و با پرداخت حداقل هزینه پوستر مشارکتی خود را دریافت کنند. 

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان بوشهر گفت: خیران سال گذشته ۵۱۰ میلیارد ریال در پروژه‌های خیر ساز این استان مشارکت کردند که این میزان کمک نسبت به سال ۹۷، ۲۰ درصد افزایش نشان می‌دهد و پیش‌بینی می‌شود امسال مشارکت این گروه به ۶۰۰ میلیارد ریال برسد./ فارس


فرستادن دیدگاه