امام جعفر صادق (ع): چون خدا خیر بنده‌ای را خواهد او را نسبت به دنیا بی‌رغبت و نسبت به دین، دانشمند کند و به دنیا بینایش سازد و به هر که این خصلت‌ها داده شود خیر دنیا و آخرت داده شده است. [اصول کافی، ج 3، ص 196]       
کد خبر: 5311
تعداد نظرات: ۰ نظر
تاریخ انتشار: ۲۹ آذر ۱۳۹۹ - ۱۲:۰۶

میزان رعایت پروتکل‌های بهداشتی در استان بوشهر بیش از ۹۰درصد است

دریای جنوب،رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: بیش از ۹۰درصد پروتکل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی در استان بوشهر رعایت می‌شود.
میزان رعایت پروتکل‌های بهداشتی در استان بوشهر بیش از 90درصد است

سعید کشمیری در نشست بررسی وضعیت بیماران کرونایی استان بوشهر با بیان اینکه 6 شهرستان  در شرایط زرد و  4 شهرستان دیگر در وضعیت نارنجی کرونایی قرار دارد اظهار داشت: مرگ‌و میر ناشی در کرونا در استان بوشهر نسبت به هفته‌های قبل به شدت کاهش یافته و بستری‌ها در بخش‌ مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌ها تک رقمی شد که نشان رو به بهبودی وضعیت استان است.

دبیر ستاد مقابله با کرونا استان بوشهر با اشاره به نگرانی شب یلدا و شکل‌گیری دورهمی‌های خانوادگی خاطر نشان کرد: استان بوشهر در رعایت پروتکل‌ بهداشتی در وضعیت مطلوبی قرار دارد به‌گونه‌ای بیش از 90 درصد فاصله گذاری اجتماعی و استفاده از ماسک رعایت می‌شود و لازم این مهم ادامه داشته باشد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با تاکید بر توجه به افزایش آگاهی مردم در پرهیز از دورهمی‌ها در شب یلدا تصریح کرد: کسانیکه دارای تربیون هستند باید از این موقعیت برای افزایش آگاهی مردم در دوری از دورهمی‌ها و میهمانی‌ها در شب یلدا استفاده کنند.

کشمیری نقش مهم صدا و سیما در عرصه مقابله با کرونا را مورد اشاره قرار داد و با قدردانی از تلاش مجموعه صدا و سیما در سطح ملی و استانی تاکید کرد: تاکنون صدا و سیمای بوشهر بیش از 150 هزار دقیقه برنامه در راستا ویروس کرونا تهیه و پخش و زمینه افزایش سواد سلامت مردم را فراهم کرده است.

وی، با بیان اینکه اگر روند بیماران کرونایی افزایشی شود بیش از 4 ماه زمان برای کاهشی شدن آن می‌برد تصریح کرد:  سرمای زمستانی تهدیدی برای افزایش بیماران کرونایی است چراکه بسته شدن پنجره‌های منازل برای ابتلا و انتشار کرونا خطرناک می‌شود.

دبیر ستاد مقابله با کرونا استان بوشهر با تاکید بر برپایی مراسم شب یلدا به صورت فضای مجازی گفت: امسال برنامه شب یلدا به گونه‌ای دیگر برگزار تا زمینه شکسته شدن زنجیره انتقال ویروس کرونا فراهم شود./تسنیم


فرستادن دیدگاه