امام جعفر صادق (ع): چون خدا خیر بنده‌ای را خواهد او را نسبت به دنیا بی‌رغبت و نسبت به دین، دانشمند کند و به دنیا بینایش سازد و به هر که این خصلت‌ها داده شود خیر دنیا و آخرت داده شده است. [اصول کافی، ج 3، ص 196]       
کد خبر: 5378
تعداد نظرات: ۰ نظر
تاریخ انتشار: ۱۳ دی ۱۳۹۹ - ۱۰:۵۶

مشکل مالی احداث بزرگراه و خط ریلی شیراز به بوشهر حل شد

دریای جنوب، وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: خوشبختانه مشکلات مالی این پروژه خط ریلی شیراز به بوشهر که از عسلویه می‌گذرد، حل شده است و توانسته‌ایم مجوز تأمین مالی پروژه را از بانک مرکزی و وزارت اقتصاد توسط بانک سرمایه دریافت کنیم.

به گزارش «دریای جنوب» محمد اسلامی در بازدید از پروژه‌های راه و شهرسازی در کنگان در جمع خبرنگاران اظهار داشت: استان بوشهر و منطقه کنگان و عسلویه قطب انرژی کشور است و راه‌های شریانی این شهرستان‌ها باید در اولویت قرار گیرد.

وزیر راه و شهرسازی افزود: کریدور بزرگراهی این مناطق به بهره‌برداری می‌رسد که بخش اعظمی از این پروژه تا پایان سال افتتاح خواهد شد.

وی در خصوص توسعه بندر کنگان گفت: توسعه بندر کنگان یک مطالبه عمومی بود که در سفر رئیس‌جمهور تأیید شد؛ سازمان بندرها هم با آغاز عملیات این پروژه در نظر دارد تا امکان پهلوگیری کشتی‌هایی تا دو هزار و 500 پانصد تن را تا زمان‌بندی تعیین شده در بندر کنگان به افتتاح برساند.

اسلامی با اشاره به خط ریلی در استان بوشهر گفت: خوشبختانه مشکلات مالی پروژه شیراز به بوشهر که از عسلویه می‌گذرد، حل شده است و توانسته‌ایم مجوز تأمین مالی پروژه را از بانک مرکزی و وزارت اقتصاد توسط بانک سرمایه دریافت کنیم.

وزیر راه و شهرسازی اضافه کرد: همچنین اعتبارات مربوط به بزرگراه بوشهر به شیراز از طریق بانک سرمایه تأمین اعتبار شده است./ فارس


فرستادن دیدگاه