امام جعفر صادق (ع): چون خدا خیر بنده‌ای را خواهد او را نسبت به دنیا بی‌رغبت و نسبت به دین، دانشمند کند و به دنیا بینایش سازد و به هر که این خصلت‌ها داده شود خیر دنیا و آخرت داده شده است. [اصول کافی، ج 3، ص 196]       
کد خبر: 4535
تعداد نظرات: ۰ نظر
تاریخ انتشار: ۱ بهمن ۱۳۹۶ - ۰۰:۵۱
مدیرمسئول پایگاه خبری مشعل

مسوولان بوشهری تواضع را یاد بگیرند

به گزارش «دریای جنوب» هوشنگ حیدری از مدیران رسانه‌ای و از فعالان  سیاسی استان بوشهر در یادداشتی از دو مراسم تقریبا هم‌زمان در بوشهر نوشت: روز دوشنبه 25 دی ماه، به دلیل دعوت به دو برنامه یادبود آیت‌الله هاشمی و اختتامیه جشنواره رسانه‌ای ابوذر توانستم در هر دو برنامه شرکت کنم اما برآیند هر دو مراسم نتایجی متفاوت را در ذهنم رقم زد.

ساعت ۱۸ کانون امام خمینی(ره) بوشهر محل مراسمی برای بزرگداشت آیت الله  اکبر هاشمی‌رفسنجانی رئیس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام بود. میهمان ویژه، یاسر هاشمی فرزند مرحوم هاشمی رفسنجانی بود که به دعوت میزبان برنامه یعنی حزب ندای ایرانیان به بوشهر سفر کرده بود.اغلب شرکت‌کنندگان از مسئولین ارشد استان از گراوند استاندار بوشهر تا برخی معاونین وی در استانداری، مدیران و کارکنان ادارات دولتی و مردم عادی بودند.

راقم این نوشتار هم به احترام شخصیت ممتاز و بالای آیت الله مظلوم بدرود حیات گفته، در این مراسم شرکت کردم.برزگرزاده رئیس حزب ایرانیان مودبانه پشت تریبون رفت و خیلی زیبا از حضور افراد و مدعوین جلسه تقدیر نمودند و دقایقی به بیان شمه‌ای از شخصیت و آخرین سفر آیت الله به بوشهر بیان کرد. برزگرزاده را انسانی فرهیخته و ادیب می‌دانم و اقدام خوب ایشان در برگزاری مراسم یادبود یکی از استوانه‌های بزرگ و از دست رفته نظام را می‌ستایم.

یاسر هاشمی که پشت تریبون رفت با گفتن بسم الله تن صدای مرحوم پدر بزرگوارش در ذهنم تجسم یافت.یاسر حقیقتا خوب صحبت کرد و در عین جوانی، بسیار وزین و پخته سخنرانی نمودند.

اصل ماجرا و هدف اصلی نوشتارم اشاراتی مختصر به خروج شرکت‌کنندگان مراسم بود. تمام حرکات استاندار بوشهر از درب سالن تا جایی که سوار بر ماشین استانداری شد نظاره‌گر بودم. دقایق تلخی بود که ذهنیت خوبی که نسبت به آقای گراوند داشتم از بین برد.

استاندار با مردم و کسانی که به  ایشان نزدیک می‌شدند و سلام می‌کردند خیلی سرد، بی‌رمق، کم‌حوصله و خسته برخورد کردند که هیچ وقت فکر نمی‌کردم استاندار دولتی که ادعای تدبیر و امید داشته باشد این طوری باشد.

از آن بدتر، برخورد خیلی زننده محافظین استاندار با چند خبرنگار و عکاس جوان بود که با فشار و هل‌دادن خشن، سعی در بردن استاندار داشتند. متوجه این همه برخورد بد و خشن محافظین استاندار نشدم. این محافظین متوجه نبودند و توجیه هم نشده بودند کسانی که در مراسم آیت‌الله هاشمی شرکت کرده بودند افرادی متشخص و اهل فرهنگ و رسانه و هم حزبی استاندار از جناح اصلاح طلب هستند نه چهارنفر اتباع بیگانه یا خشونت‌طلب جناح مخالف!

به هر ترتیب، پایان مراسم صحنه‌های تلخی مشاهده کردم و آرزو می‌کنم هیچ وقت دیگر نه استاندارد این دولت را ببینم و نه محافظین آن. از هر چه مدعی اصلاحات، اصلاح‌طلبی و شخصیت‌های سیاسی هم‌سو با دولت هستند، متنفر شدم.

⏺ ⏺ ⏺
در دیگر سوی شهر بوشهر، به اتفاق چند نفر از دوستان خبرنگار و فعال اجتماعی به دومین جلسه مهم اختتامیه جشنواره رسانه ابوذر رفتیم. زمانی که وارد سالن اجتماعات حسینیه ثارالله بسیج سپاه امام صادق شدیم، آیت الله صفایی بوشهری مشغول ایراد سخنرانی در باب رسانه بود. آیت‌ الله صفایی برایم به غیر از جایگاه امامت جمعه‌بودن مرکز استان، شخصیتی بسیار باتقوا، متین، متواضع و مردم‌دار است. برخوروهای متواضعانه ایشان با اصحاب رسانه و مطبوعات حقیقتا مثال‌زدنی و قابل تکریم هست.

آنچه که در این جلسه به وجد آمدم و در دل هزاران بار تحسین نمودم، رفتار بسیار مودبانه و همراه با لبخند سردار رزمجو فرماندهی محترم سپاه امام صادق(ع) استان بوشهر بود. سردار پر افتخاری که با مهربانی و لطف و محبت میهمانان و مدعوین را تکریم و تواضع می‌نمود و این حرکات نیز دیگر بار از نقطه شهر زیر نظر داشتم.

این مراسم نیز که با تلاش فراوان عبدالله نجفی رئیس بسیج رسانه استان بوشهربرگزار شده بود، از ابتدا تا انتهای برنامه ادب و تواضع دیدم. آنچه که صادقانه باید بیان کنم و ایمان قلبی دارم این هست که اخلاق و رفتار بزرگوارانه سردار رزمجو باید سرمشق همه مسئولین دولتی و غیردولتی استان بوشهر قرار بگیرد.برخورد گرم و صمیمی سردار رزمجو طوری بود که چند نفر از دوستانی که برای اولین بار سردار را می‌دیدند از این همه تواضع و ادب ایشان لب به ستایش بردند.

سردار رزمجو بدون محافظ بین خبرنگاران و مدعوین بود.هیچ محافظ سپاهی خبرنگاران را هل نداد و بی‌احترامی نکرد.باید به این سپاه امام صادق و بسیج مردمی اش هزاران درود و تهنیت فرستاد.سردار دلاور متشکریم از آن همه ادب و مهربانی.

⏺⏺ ⏺
امید دارم همه مسئولین ما به ویژه شخص استاندار در برخورد با اصحاب رسانه و مطبوعاتی که بی هیچ چشمداشتی عملکرد و خدمات  خود آنها را منعکس و منتشر می‌سازند، بیشتر از گذشته درک کنند و همیشه هم با مردم و هم با رسانه‌ها به ملاطفت و مهربانی رفتار نمایند.

 


فرستادن دیدگاه