امام جعفر صادق (ع): چون خدا خیر بنده‌ای را خواهد او را نسبت به دنیا بی‌رغبت و نسبت به دین، دانشمند کند و به دنیا بینایش سازد و به هر که این خصلت‌ها داده شود خیر دنیا و آخرت داده شده است. [اصول کافی، ج 3، ص 196]       
کد خبر: 2734
تعداد نظرات: ۴ نظر
تاریخ انتشار: ۱۸ اسفند ۱۳۹۳ - ۱۳:۳۹
یوسف بهزادی

فرار به جلو اصلاح طلبان بوشهر با حمله به نصرالله شفیعی

این روزها اصلاح طلبان استان حال و روز خوشی ندارند، یکدیگر را متهم می کنند، نامه سرگشاده علیه همقطاران خود منتشر می کنند، هر کسی خود را راس اصلاح طلبان پایتخت انرژی ایران می داند، پست های دولتی را عرصه تاخت و تاز و تصویه حساب های قدیمی می کنند و نهایتا اینکه کم مانده بر یکدیگر تیغ بکشند.

اصلاح طلبان بر خلاف اصولگرایان، اساسا عادت دارند کاستی ها و مشکلات و نواقص را به گردن جریان رقیب بیندازند، یک روز حصیری مدیر کل آموزش پرورش می گوید میراث دار خرابه بوده، یک روز یکی از مقامات تراز اول استان می گوید تبدیل بوشهر به منطقه آزاد اقتصادی تماما حاصل تلاش او بوده و دیگر روز مسعود شکوهی، ادعا می کند که سی دی فروش ها در دولت احمدی نژاد به فرمانداری رسیده اند !

داستان مدیر کل آموزش و پرورش استان بوشهر از انتصاب اولیه تا عزل و انتصاب ثانویه او و مجددا عزل او در روز سشنبه پنجم اسفند ۱۳۹۳ و حواشی آن گویای حال و هوای اصلاح طلبان و اصلاح طلبی در این استان است، طرفه آنکه آنها حتی تلاش دارند از این ماجرای افتضاح گونه، ماهی بگیرند و اصولگرایان را مقصر این نابسامانی جلوه دهند. یکی از سایت های محلی بوشهر نوشته است اصولگرایان سعی دارند پس از عزل حصیری،نصر الله شفیعی را به مدیر کلی آموزش و پرورش برسانند.

این چهره اصولگرا که تا پیش از روی کار آمدن احمدی نژاد به معلمی اشتغال داشته است”. تو گوئی معلمی کار کم ارزش و دون شانی است که شفیعی در آن اشتغال داشته!

از آن جهت که می دانم رویه و روال شفیعی وارد شدن به چنین جنجال ها و بازی های سیاسی نیست،لازم دانستم چند نکته را عنوان کنم، اول اینکه چرا تیغ تیز حمله دوم خردادی های بوشهر نصر الله شفیعی است و گاه و بی گاه به بهانه های مختلف، حتی در مسائلی که هیچ ردی از وی نیست، او را سیبل انتقادات خود قرار می دهند؟ واقعیت آن است که خواه ناخواه شفیعی به عنوان یکی از نمادهای مهم اصولگرایان در استان بوشهر شناخته می شود. شفیعی مورد طعن و خشم و غضب دوم خردادی های بوشهر است زیرا بر خلاف بسیاری از سیاسیون به کسی باجنمی دهد، رنگ عوض نمی کند و برای خوش آمد این و آن ساز خود را کوک نمی کند.

دوم آنکه شفیعی چنان که اصلاح طلبان می پندارند، پیش از به قدرت رسیدن احمدی نژاد تنها یک معلم بی نام و نشان نبوده است که به واسطه دولت نهم به نام و نشان رسیده باشد. نصر الله شفیعی سال ها سردبیر اتحاد جنوب بود( دوره ای که اتحاد جنوب به عنوان نشریه ای از جناح راست محسوب می شد)، بعد از آن دریای جنوب را راه انداخت، سال ها به عنوان نماینده دفتر شورای نگهبان در دشتستان شناخته می شد.

سوم آنکه شفیعی به این سادگی ها خود را در بازی سیاسیون اصلاح طلب وارد نمی کند که برای رسیدن به یک صندلی کوچک رفیق قافله جریان دوم خرداد شود. او سیاست ورز خام دستی نیست که خود را برای رساندن به چنین پُستی، خفیف کند، او احتمالا ترجیح میدهد یکی از ستون های جریان اصولگرائی در استان بوشهر باقی بماند تا اینکه به جریان اصلاح طلبی بپیوندد.


 1. تارزان گفت:

  جناب بهزادی احمدی نژادی هرچه بگم بگم بگم داری مثل اربابت در سال ۸۸ بقگو

 2. بهادری گفت:

  …….. سی دی فروشی بود که در دولت احمدی نژاد به فرمانداری رسید

 3. میلاد گفت:

  اصلا نصرالله شفیعی چه شیئی است ؟
  وجود خارجی دارد اصلا ؟

 4. نسترن گفت:

  نصرالله شفیعی کیلو چنده الآن بازار ؟

فرستادن دیدگاه