امام جعفر صادق (ع): چون خدا خیر بنده‌ای را خواهد او را نسبت به دنیا بی‌رغبت و نسبت به دین، دانشمند کند و به دنیا بینایش سازد و به هر که این خصلت‌ها داده شود خیر دنیا و آخرت داده شده است. [اصول کافی، ج 3، ص 196]       
کد خبر: 5308
تعداد نظرات: ۰ نظر
تاریخ انتشار: ۲۹ آذر ۱۳۹۹ - ۱۱:۵۰

شیوع کرونا صادرات خرمای استان بوشهر را دچار رکود کرد

دریای جنوب، رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر از رکود صادرات محصول نخیلات استان بوشهر با توجه به شرایط کرونایی خبر داد.
شیوع کرونا صادرات خرمای استان بوشهر را دچار رکود کرد

ب محمدتقی منوچهری در نشست وضعیت بررسی تولید، برداشت و عرضه خرما به بازارهای داخلی و خارجی با بیان اینکه امسال افزون بر 158 هزار تن  محصول از نخلستان‌های استان بوشهر برداشت شد اظهار داشت: از میزان محصول برداشتی 110 هزار تن آن خرما و مابقی محصول خارک و رطب است.

وی، برداشت خرما در هر هکتار نخلستان‌ها را حداکثر 5 تن دانست و بیان کرد: قیمت فروش خرما در  نخلستان‌ها حداکثر هرکیلوگرم 10 هزار تومان است که 50 درصد آن هزینه‌های تولید است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر با بیان اینکه درآمد کشاورزان در تولید خرما نسبت به زحمات و تلاش‌ها بسیار پایین است خاطر نشان کرد: یکی از ظرفیت‌های مهم خرمای استان بوشهر به سبب کیفیت بالای آن صادرات به کشورهای مختلف از جمله کشورهای همجوار این استان است.

وی با بیان اینکه سالانه افزون بر 30 درصد محصول خرمای استان بوشهر صادر می‌شود خاطر نشان کرد: امسال شرایط کرونایی صادرات محصول نخیلات استان بوشهر را با رکود مواجه کرده است.

منوچهری با بیان اینکه اکنون بخشی از خرمای نخل‌کاران استان بوشهر در انبارها نگه‌داری می‌شود تاکید کرد: نخل‌داران منتظر رونق بازار خرما و عرضه هستند که بخش عمده‌ای از این موضوع به افزایش سرانه مصرف  بستگی دارد.

وی، با بیان اینکه استان بوشهر در عرصه تولید، فرآوری و صادرات خرما از جایگاه ممتازی برخوردار است تصریح کرد: نخل‌داری و تولید خرما بخشی از فعالیت مردم استان بوشهر به ویژه در شهرستان دشتستان است که حمایت از نخل‌داران باید مورد توجه ویژه قرار بگیرد./تسنیم


فرستادن دیدگاه