امام جعفر صادق (ع): چون خدا خیر بنده‌ای را خواهد او را نسبت به دنیا بی‌رغبت و نسبت به دین، دانشمند کند و به دنیا بینایش سازد و به هر که این خصلت‌ها داده شود خیر دنیا و آخرت داده شده است. [اصول کافی، ج 3، ص 196]       
کد خبر: 5358
تعداد نظرات: ۰ نظر
تاریخ انتشار: ۹ دی ۱۳۹۹ - ۱۳:۲۹

رونمایی از کشتی اقیانوس‌پیمای ایرانی در بوشهر

دریای جنوب،فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء (ص) در مراسم رونمایی از نفتکش اقیانوس‌پیما توسط متخصصین داخلی گفت: علی‌رغم همه تحریم‌ها با تخصص نیروهای ایرانی در شرکت صدرا توانسته‌ایم، دومین نفتکش غول‌پیکر اقیانوس‌پیما را به آب بیاندازیم.

به گزارش«دریای جنوب» سردار سعید محمد در آئین به آب اندازی دومین کشتی نفتکش اقیانوس پیما قرارگاه خاتم الانبیاء اظهار داشت: دومین کشتی نفتکش افراماکس به سفارش یک شرکت خارجی به‌صورت «ای پی سی» در شرکت صدرا ساخته و آماده به آب‌اندازی است.

فرمانده قرارگاه خاتم‌الانبیاء سپاه از پیشرفت 93 درصدی پروژه خبر داد و افزود: این نفتکش پس از نصب بخش مسکونی و انجام آزمایش‌های دریایی، قبل از پایان سال ۹۹ آماده تحویل خواهد شد.

وی در خصوص ابعاد و مشخصات اصلی کشتی نفتکش اقیانوس‌پیما گفت: وزن کشتی ۲۲۵۰۰ تن، طول کشتی ۲۵۰ متر، عرض ۴۴ متر، ارتفاع ۲۱ متر، آبخور طراحی ۱۴.۸ دهم متر و سرعت ۱۵ گره دریایی و امکان حمل ۱۱۳ هزار تُن معادل ۷۵۰ هزار بشکه نفت را دارد.

سردار محمد به ویژگی‌های این نفتکش اقیانوس‌پیما پرداخت و ابراز کرد: این کشتی قابلیت حمل ۷۵۰ هزار بشکه نفت و ارزآوری حدود ۶۰ میلیون دلاری را دارد که با احتساب اولین نفتکش ساخت قرارگاه، در مجموع ۱۲۰ میلیون یورو برای کشور ارزآوری صورت می‌گیرد.

فرمانده قرارگاه خاتم‌الانبیاء تصریح کرد: برای ساخت این کشتی، حدود ۵۰۰ نفر به‌صورت مستقیم و یک هزار و 500 نفر به طور غیرمستقیم در دو سال اخیر مشغول به فعالیت بوده‌اند و اشتغال‌زایی شده است.

وی با بیان اینکه کلیه مراحل طراحی ساخت و تأمین تجهیزات کشتی اقیانوس پیما توسط متخصصین صدرا انجام شده است، گفت: آمادگی داریم نیازهای کشور را در زمینه نوسازی ناوگان کشتیرانی با بهترین کیفیت و در کمترین زمان تأمین نماییم.

فرمانده قرارگاه خاتم‌الانبیاء سپاه با دعوت از کلیه مدیران شرکت ملی نفت‌کش و کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران و سایر شرکت‌های کشتیرانی برای بازدید از این کشتی و امکانات شرکت صدرا، گفت: از کلیه مسؤولان استان بوشهر اعم از استانداری، اداره بندر، گمرک، سازمان اموال تملیکی، اداره استاندارد و سایر مسؤولان استانی که برای پیشرفت این پروژه همکاری لازم را داشته‌اند، تشکر می‌کنم.
 

حضور سردار محمد بر روی عرشه نفتکش اقیانوس پیمای افراماکس

فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء (ص) گفت: مراسم رونمایی از نفتکش اقیانوس‌پیما توسط متخصصین داخلی جهت «گودبای پارتی» ترامپ قمارباز برگزار شده که دشمنان بفهمند، علی‌رغم همه تحریم‌ها با تخصص نیروهای ایرانی در شرکت صدرا توانسته‌ایم، دومین نفتکش غول‌پیکر اقیانوس‌پیما را به آب بیاندازیم./فارس

نمایی از نفتکش اقیانوس پیمای افراماکس


فرستادن دیدگاه