امام جعفر صادق (ع): چون خدا خیر بنده‌ای را خواهد او را نسبت به دنیا بی‌رغبت و نسبت به دین، دانشمند کند و به دنیا بینایش سازد و به هر که این خصلت‌ها داده شود خیر دنیا و آخرت داده شده است. [اصول کافی، ج 3، ص 196]       
کد خبر: 5434
تعداد نظرات: ۰ نظر
تاریخ انتشار: ۲۹ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۱:۴۸

رعایت پروتکل های بهداشتی تنها راه نجات از کرونا

دریای جنوب،قائم مقام وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه مدت ایمنی ناشی از واکسیناسیون معلوم نیست و تنها راه حل نجات از این بیماری رعایت شیوه نامه ها است گفت : بهترین سمبل رعایت شیوه نامه ها بهداشتی رهبر انقلاب اسلامی است که در تمامی برنامه های خود رعایت دستور العمل ها را در اولویت قرار داده است.

به گزارش دریای جنوب:اسما حبیبی نیا، ایرج حریرچی وی روز پنجشنبه در حاشیه افتتاح بیمارستان ۱۱۰ تختخوابی شهدای هسته ای در خصوص وضعیت بیماری کرونا در کشور اظهار داشت: خوشبختانه  نسبت به شرایط  اوج بیماری در آبان ماه شاهد کاهش 80تا 85 درصدی تعداد بستری شدگان و فوتی ها کرونا هستیم که این خود یک دستاورد بزرگی محسوب می شود.

 وی با اشاره به همکاری مردم در رعایت شیوه نامه بهداشتی تصریح نمود: اجرای دو طرح کنترل هوشمند واعمال  محدودیت ها ، طرح حاج قاسم سلیمانی که شامل غربالگری و انجام تست بیشتر و شناسایی در مراحل اولیه و قرنطیه سازی بوده است باعث روند کاهش شیوع بیماری در میان مردم بوده است.

حریرچی  از متوقف شدن روند نزولی تعداد بستری شدگان و مرگ ومیر ناشی از کرونا در اکثر استان های کشور خبر داد و بیان کرد: رعایت دستور العمل های بهداشتی و شیوه نامه های تا زمانی که پوشش واکسیناسیون و ایمنی جمعی ناشی از آن به 70% تا 85%  جامعه نرسد باید مورد توجه قرار بگیرد

این مقام مسؤول هدف اصلی رعایت شیوه نامه ها بهداشتی به تأخیر انداختن ابتلا و بستری شدن و مرگ و میر ناشی از آن تا پوشش واکسیناسیون عنوان نمود و اظهار داشت: استان  بوشهر با مدیریت مناسب و همکاری مردم توانسته این تاخیر را ایجاد کند و زندگی بیشتری را حفظ نماید ولی نباید این نکته را نادید گرفت که در مناطقی که ابتلا به بیماری کمتر بوده،  ایمنی معمول ناشی از آن نیز کمتر خواهد بود و هر گونه  بی توجه ای به دستورالعمل ها باعث شیوع  شدید بیماری می شود

ایرج حریرچی با بیان اینکه مدت ایمنی ناشی از واکسیناسیون معلوم نیست و تنها راه حل نجات از این بیماری رعایت شیوه نامه ها است  گفت : بهترین سمبل رعایت شیوه نامه ها بهداشتی رهبر انقلاب اسلامی است که در تمامی برنامه های خود رعایت دستور العمل ها را در اولویت قرار داده است.

وی دورهمی‌ها در فضای بسته و مسافرت را مهمترین معضل مبارزه با ویروس کرونا خواند تصریح کرد: با افزایش مسافرت‌ها به استان هرمزگان از جمله قشم، کیش، بندرلنگه وضعیت این مناطق در 2 هفته از آبی به نارنجی تغییر یافت.

این مقام مسؤول با اشاره بر اهمیت رعایت مستمر پروتکل های بهداشتی و مسافرت نرفتن اظهار داشت: اعمای محدودیت ها با تغییر وضعیت  شهرها  از  وضعیت زرد به نارنجی شدیدتر و میزان جرایم رانندگی افزایش می‌یابد.

قائم مقام وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در خصوص نحوه پوشش واکسن کرونا در کشور تأکید کرد: واکسیناسیون4 فاز در ستاد ملی کرونا تصویب شده است که در فاز اول یک‌میلیون و 300 الی 400 هزار نفر از کادر بهداشتی درمانی که با بیماران کرونایی تماس دارند است و در فاز بعدی کادر بهداشت و درمان، بیماران صعب‌العلاج و افراد مسن است که تا پایان سال این فاز نیز عملیاتی می‌شود.

حریرچی  بیان کرد:  واکسن داخلی از سال آینده وارد چرخه عملیاتی می شود که  اتکای نهایی ما به آن است و تا آن زمان از واکسن‌های وارداتی از کشور روسیه و واکسن کوماس و واکسن ایرانی کوبایی استفاده می‌شود.

وی با بیان اینکه احتمال جهش ویروس در کشور وجود دارد  تصریح نمود:  ایران در معرض ورود ویروس از کشورهای دیگر است  و  استان بوشهر به سبب تبادل با کشورهای حاشیه خلیج فارس با این خطر بیشتر مواجه است.

حریرچی با اشاره به اینکه نباید در بازگشایی مدارس عجله کرد گفت: با توجه به اینکه روزانه هفت هزار مورد بیماری جدید در کشور ثبت می‌شوند و تجربه انگلیس و برخی کشورهای اروپایی در خصوص برخی بازگشایی ها که با افزایش شدید بیماری روبرو شدند، مدرسه‌ها تا اطلاع ثانوی به همین صورت باقی می مانند و هر بازگشایی باید با رعایت دستورالعملها ونه از روی عجله و با شتابزدگی انجام نمی شود.


فرستادن دیدگاه