امام جعفر صادق (ع): چون خدا خیر بنده‌ای را خواهد او را نسبت به دنیا بی‌رغبت و نسبت به دین، دانشمند کند و به دنیا بینایش سازد و به هر که این خصلت‌ها داده شود خیر دنیا و آخرت داده شده است. [اصول کافی، ج 3، ص 196]       
کد خبر: 5317
تعداد نظرات: ۰ نظر
تاریخ انتشار: ۲۹ آذر ۱۳۹۹ - ۱۳:۴۹

راه اندازی سامانه دادرسی الکترونیکی و خدمات الکترونیک قضایی در زندان‌های بوشهر

دریای جنوب، سرپرست اداره کل زندان‌های استان بوشهر از راه‌اندازی سامانه دادرسی الکترونیکی در زندان‌های بوشهر خبر داد.

 رضا مقبلی‌قرائی در آیین افتتاح سامانه دادرسی الکترونیکی و دفتر خدمات الکترونیک قضایی در زندان بوشهر با تاکید بر رسیدگی و توجه به مطالبات زندانیان در بخش‌های مختلف اظهار داشت: راه اندازی سامانه الکترونیکی در داخل زندان سبب کاهش اطاله دادرسی و تسریع در صدور احکام و جلوگیری از تردد زندانیان برای دادرسی شده است.

وی، یکی از  تحولات ایجاد شده در دستگاه قضا در عرصه ابلاغ‌های قضایی دانست و بیان کرد: با راه اندازی سامانه دادرسی الکترونیکی، خدمات لازم در این حوزه ارائه می‌شود به‌گونه‌ای که اکنون بیش از 90 درصد ابلاغ‌ها به صورت الکترونیکی است.

سرپرست اداره کل زندان‌های استان بوشهر، راه‌اندازی سامانه دادرسی الکترونیکی در زندان را در راستای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا و ارتقای سلامت زندان‌ها دانست و تصریح کرد: اکنون سامانه دادرسی الکترونیک در همه زندان‌های استان بوشهر راه‌اندازی و تاکنون بیش از 150 نفر زندانی از این سامانه استفاده کرده‌اند.

مقبلی‌قرائی با اشاره به ایجاد دفتر خدمات قضایی الکترونیک در زندان بوشهر گفت: این سامانه تا هفته آینده در سایر زندان‌های استان بوشهر ایجاد می‌شود.

وی با بیان اینکه همه درخواست‌های زندانیان و ارتباط با دستگاه قضا به صورت الکترونیک ثبت می‌شود خاطر نشان کرد: به‌زودی سامانه ملاقات مجازی خانواده زندانیان راه‌اندازی می‌شود و به این وسیله خانواده‌های مددجویان از سایر مناطق با فرد مورد نظر از طریق فضای مجازی ملاقات می‌کند و از ملاقات‌های حضوری جلوگیری می‌شود.

مقبلی‌قرائی از تخفیف مجازات‌های زندانیان خبر داد و افزود: طبق بخشنامه رئیس قوه قضائیه و تاکید رئیس سازمان زندان‌ها و اقدامات تامینی و تربیتی در خصوص بازبینی پرونده همه زندانیان در این راستا برای یک هزار و 400 زندانی تقاضای تخفیف‌هایی انجام شده که رو به افزایش است.

وی از آزادی 175 زندانی در راستای بخشنامه یاد شده در استان بوشهر خبر داد و بیان کرد: در این زمینه 100 زندانی به صورت رای باز و 400 نفر هم تاکنون مشمول این بخشنامه موثر قرار گرفتند./تسنیم


فرستادن دیدگاه