امام جعفر صادق (ع): چون خدا خیر بنده‌ای را خواهد او را نسبت به دنیا بی‌رغبت و نسبت به دین، دانشمند کند و به دنیا بینایش سازد و به هر که این خصلت‌ها داده شود خیر دنیا و آخرت داده شده است. [اصول کافی، ج 3، ص 196]       
کد خبر: 5290
تعداد نظرات: ۰ نظر
تاریخ انتشار: ۲۶ آذر ۱۳۹۹ - ۱۴:۲۳

تولید 122 محصول توسط پژوهشگران دانشگاه خلیج فارس بوشهر

دریای جنوب،ئیس دانشگاه خلیج فارس بوشهر با اشاره به تاسیس ۳۵ شرکت فناور در این مرکز آموزش عالی گفت: پژوهشگران دانشگاه خلیج فارس بوشهر تاکنون ۱۲۲ محصول فناورانه تولید و عرضه کرده‌اند.
پژوهشگران دانشگاه خلیج فارس بوشهر 122 محصول فناورانه تولید کردند

عبدالمجید مصلح در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در بوشهر، روند شاخص‌های راهبردی دانشگاه خلیج فارس بوشهر را مورد اشاره قرار داد و اظهار داشت: فضای آموزشی و کمک‌ آموزشی از 48 هزار متر مربع به 73 هزار متر مربع افزایش یافته است.

وی با اشاره به افزایش 51 درصدی فضای آموزشی و کمک‌ آموزشی این دانشگاه خاطر نشان کرد: فضای پژوهشی و فناوری با افزایش 156 درصدی به بیش از 6600 متر مربع افزایش یافته است.

 رئیس دانشگاه خلیج فارس بوشهر افزایش فضای خوابگاهی این دانشگاه را مورد اشاره قرار داد و تصریح کرد: فضای خوابگاهی از 17 هزار و 500 به 32 هزار و 400 متر مربع افزایش یافته است.

مصلح، افزایش دانشجویان از 4 هزار و 800 به 7 هزار 356 نفر را از دیگر شاخص‌های دانشگاه خلیج فارس بوشهر دانست و خاطر نشان کرد: اعتبار هزینه‌ای از محل درآمد عمومی با افزایش 3 برابری به 949 میلیارد ریال رسیده و درآمدهای اختصاصی هم به 7 هزار و 356 میلیارد ریال افزایش یافته است.

وی، به اعتبارات تملک دارایی و سرمایه‌ایی دانشگاه خلیج فارس بوشهر پرداخت و تصریح کرد: منابع مالی این دانشگاه از محل تملک دارایی و سرمایه‌ایی به 942 میلیارد و تملک دارایی از محل درآمدها به 50 میلیارد ریال رسیده است.

 رئیس دانشگاه خلیج فارس بوشهر از راه‌اندازی 35 شرکت فناور و 10 مرکز فناوری در حوزه‌های مختلف در این مرکز آموزش عالی خبر داد و خاطر نشان کرد: پژوهشگران دانشگاه خلیج فارس بوشهر تاکنون 122 محصول فناورانه تولید و عرضه کرده‌اند.

مصلح، به ثبت مقالات علمی دانشجویان و پژوهشگران این دانشگاه در پایگاه‌های استنادی علوم پرداخت و افزود: تعداد مقاله‌های ثبت شده در ISI از 124 مقاله به 251 مقابله رسیده است.


فرستادن دیدگاه