امام جعفر صادق (ع): چون خدا خیر بنده‌ای را خواهد او را نسبت به دنیا بی‌رغبت و نسبت به دین، دانشمند کند و به دنیا بینایش سازد و به هر که این خصلت‌ها داده شود خیر دنیا و آخرت داده شده است. [اصول کافی، ج 3، ص 196]       
کد خبر: 5431
تعداد نظرات: ۰ نظر
تاریخ انتشار: ۲۹ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۱:۲۷

بیمارستان شهدای هسته‌ای و اورژانس پرتوی بوشهر افتتاح شد

دریای جنوب،بیمارستان شهدای هسته‌ای و اورژانس پرتوی بوشهر به صورت ویدئوکنفرانسی توسط رئیس‌جمهور افتتاح شد.

به گزارش دریای جنوب-اسما حبیبی نیا، معاون کل وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در آیین افتتاح بیمارستان شهدای هسته ای  اورژانس پرتوی بوشهر اظهار داشت: این بیمارستان با وجود تخت‌های مراقبت‌های ویژه و اورژانس پرتوی آمادگی و زیرساخت های  لازم در حوادث احتمالی هسته‌ای دا را دارد.

ایرج حریرچی با بیان اینکه این بیمارستان قابلیت ارائه خدمت عمومی به مردم  نیز دارد تصریح کرد: در بیمارستان شهدای هسته‌ای بوشهر می توان خدمات درمانی و بهداشتی کرونایی ارائه ‌شود و با افتتاح آن باربیمارستان شهدای خلیج فارس  کمی کمتر می شود.

وی  با اشاره به اینکه در استان بوشهر تا سال 92 کمتر از یک هزار تخت های بستری موجود بود گفت: با افتتاح بیمارستان شهدای هسته‌ای بوشهر تعداد تخت‌‌های بستری استان بوشهر به یک‌هزار و 700 تخت افزایش یافته است.

معاون کل وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی  از ساخت 500 تخت بستری در استان بوشهر خبر داد و اظهار داشت:   با افتتاح این بیمارستان 85 تا 90 درصد همه بیماری‌های مردم در استان بوشهر درمان شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر هم در این آیین با اشاره به ویژگی‌های بیمارستان 110 تختخوابی شهدای هسته‌ای بوشهر اظهار داشت: در این مرکز درمانی نخستین اورژانس حوادث پرتوی کشور راه‌اندازی شده است.

 سعید کشمیری مدت زمان ساخت این بیمارستان را  3 سال خواند  بیان داشت: این بیمارستان شامل بخش‌های جراحی، تحت نظر اورژانس، ICU برای خدمات عمومی و هسته‌ای  و در زیربنایی بالغ بر 8 هزار مترمربع ساخته شده است.

وی با اشاره به همکاری  به وزارت بهداشت، استانداری و نیروگاه اتمی بوشهر در احداث این بیمارستان  خاطر نشان کرد:  بیمارستان 110 تختخوابی شهدای هسته‌ای بوشهر با سرمایه‌گذاری 180 میلیارد تومان ساخته شده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر هزینه ساختمانی این بیمارستان را 100 میلیارد تومان دانست و گفت: برای تجهیز این مرکز درمانی افزون 80  میلیارد از محل اعتبارات استانی، سازمان انرژی اتمی و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی هزینه شده‌ است.


فرستادن دیدگاه