امام جعفر صادق (ع): چون خدا خیر بنده‌ای را خواهد او را نسبت به دنیا بی‌رغبت و نسبت به دین، دانشمند کند و به دنیا بینایش سازد و به هر که این خصلت‌ها داده شود خیر دنیا و آخرت داده شده است. [اصول کافی، ج 3، ص 196]       
کد خبر: 5402
تعداد نظرات: ۰ نظر
تاریخ انتشار: ۴ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۱:۲۰

به ستوه آمدن کارکنان نیروگاه اتمی بوشهر از تبعیض

دریای جنوب،گروهی از مخاطبان خبرگزاری فارس در سامانه «فارس من»، در مطالبه‌ای با اعتراض به تبعیض در حقوق مدیران و کارکنان، خواستار افزایش حقوق کارکنان نیروگاه اتمی بوشهر شده‌اند.

صدای نیروگاه اتمی بوشهر بلند شد

به گزارشن«دریای جنوب» تعدادی از مخاطبان خبرگزاری فارس سوژه ای با عنوان « افزایش حقوق کارکنان نیروگاه اتمی بوشهر اعمال شود » در سامانه فارس من به ثبت رساندند و خواستار پیگیری این موضوع از سوی خبرنگاران فارس شدند.

مخاطبان فارس من با طرح این سؤال که چرا حقوق کارکنان نیروگاه اتمی بوشهر افزایش نیافته است، عنوان کرده‌اند: با توجه به اینکه سازمان انرژی اتمی بخشی از بدنه دولت می‌باشد و از قوانین مصوب دولت نیز پیروی می‌کند، چرا با وجود اینکه تقریبا تمام سازمان‌ها و ادارات زیرمجموعه دولت بر اساس قانون فصل دهم، افزایش ۵۰ درصدی امتیازات را در حقوق کارمندان خود اعمال کرده‌اند، ولی کارمندان زیرمجموعه نیروگاه اتمی از این حق محروم بوده‌اند؟

اختلاف حقوق چندین برابری مدیران با کارکنان

یکی دیگر از مخاطبان نیز چنین می‌گوید: چرا مسؤولین بازرسی به نیروگاه اتمی بوشهر ورود نمی‌کنند که ببینند، کمترین حقوق مدیران نیروگاه، چندین برابر حقوق کارکنان نیروگاه است و در ردیف حقوق نجومی بگیران هستند.

یکی از کارکنان نیروگاه اتمی بوشهر در گفتگو با خبرنگار فارس در این خصوص گفت: حدود ۲۰ سال در نیروگاه اتمی سابقه کار دارم و از نیروهایی بوده ام که برای گذراندن دوره‌های تخصصی به روسیه اعزام شده‌ام اما کمتر از ۹ میلیون درآمد ماهانه دارم.

وی با بیان اینکه کارکنان دیگری هم هستند که شرایط شبیه به هم داریم، گفت: متأسفانه اختلاف حقوق مدیران با کارکنان متخصص چندین برابر است که این تبعیض باعث اعتراض دیگر کارکنان شده است.

مسؤولانی که پاسخگو نیستند

خبرنگار فارس در بوشهر نیز برای پیگیری موضوع به سراغ مسؤولان نیروگاه اتمی بوشهر رفت، اما پس از چندین بار پیگیری از طریق هیات رئیسه و روابط عمومی نیروگاه، این مسؤولان حاضر به پاسخگویی نشدند.

گفتنی است، خبرگزاری فارس موضوع حقوق کارکنان نیروگاه اتمی بوشهر را از مسؤولان کشوری پیگیری خواهد کرد و در اسرع وقت نتیجه را به مخاطبان این خبرگزاری اعلام خواهد کرد./ فارس


فرستادن دیدگاه