امام جعفر صادق (ع): چون خدا خیر بنده‌ای را خواهد او را نسبت به دنیا بی‌رغبت و نسبت به دین، دانشمند کند و به دنیا بینایش سازد و به هر که این خصلت‌ها داده شود خیر دنیا و آخرت داده شده است. [اصول کافی، ج 3، ص 196]       
کد خبر: 3324
تعداد نظرات: ۱ نظر
تاریخ انتشار: ۱۲ مرداد ۱۳۹۴ - ۱۰:۰۸

ایستادگی بر اصول

ورود هفته نامه دریای جنوب در سال 1382 با مدیر مسئولی آقای نصرالله شفیعی به عرصه مطبوعات محلی استان بوشهر، سرآغازی برای تقویت گفتمان انقلاب اسلامی و جریان اصولگرا بود.

ایمان عطار زاده فعال اصولگرا

1-    ورود هفته نامه دریای جنوب در سال 1382 با مدیر مسئولی آقای نصرالله شفیعی به عرصه مطبوعات محلی استان بوشهر، سرآغازی برای تقویت گفتمان انقلاب اسلامی و جریان اصولگرا بود. آن روزها “لیان” تنها رسانه اصولگرایی بود که توانسته بود درفضای تند و هیجان زده ی دوم خرداد نماینده تفکر اصیل انقلاب اسلامی، حزب الله و حامیان ولایت باشد. تولد دریای جنوب در سالهای پایانی دولت اصلاحات از آن لحاظ قابل تامل بود که لیان از تنهایی و بایکوت اداری و رسانه های مدعیان چند صدایی خارج شده بود و می توانستیم در کنار دریای جنوب در اشاعه تفکرمان بهتر عمل کنیم.

2-    شناخت 15-10 ساله بنده از برادر عزیزم حاج نصرالله شفیعی به دوران پس از انتشار هفته نامه دریای جنوب و البته قبل از آن مقالات مستند و عمیقشان در لیان برمی گردد. روحیه انقلابی، پشتکار تحسین برانگیزو ایستادگی بر اصول و کوتاه نیامدن در مقابل تفکر جریان استحاله شده، ویژگیهایی بود که کمترفردی در سال های دوم خرداد – حداقل در عرصه سیاسی – رسانه ای بوشهر – داشت.

3-    دریای جنوب 12 سال است که به یک پای ثابت جریان اصولگرا در عرصع مطبوعات محلی استان بوشهر تبدیل شده است. پایگاه مناسب دریای جنوب در دشتستان، راه اندازی پایگاه اینترنتی هفته نامه، انتشار ویژه نامه های مختلف به ویژه در پاسداشت حماسه های انقلابی مثل 9 دی و….. نشان داده تفکر حاکم بر دریای جنوب تکلیف گرایی و اصولگرایی است. ماموریتی که با آمدن و رفتن این دولت و آن دولت، خدشه ای بر اصل آن وارد نشده است.

4-    وقتی که آقای شفیعی خبر از انتشار شماره ششصد هفته نامه دریای جنوب داد ذهنم به گذشته ای افتاد که مثل برق و باد از کنارمان عبور کرده بود به صراحت می گویم در بین نیروهای اصولگرای استان، کمتر فردی را دیده ام که دید تشکیلاتی و انسجام برنامه ریزی برای تقویت هویت اصولگرایی مثل حاج نصرالله شفیعی داشته باشد. دوران مدیریت شفیعی در ارشاد، و تولد نشریات اصولگرایی مثل دلوار، خبرجنوب، مردم جنوب، نخل جنوب و…… منجر شد سابقه حضور فعال در حزب جمهوری اسلامی دشتستان، دبیری جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه قم، مدیریت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، دفتر امور اجتماعی و دفتر سیاسی و انتخابات استانداری آقای شفیعی را به چهره ای صاحب تجربه و با درایت در فضای سیاسی استان بدل کرده است. همین حد کافیست که هم “اصولگراهای بدلی” تحمل انقلابی گری وی را نداشته باشند و هم “تندروهای اصلاح طلب” چشم دیدنش را!

انتشار ششصدمین شماره دریای جنوب نوید بخش اقتدار اصولگرایی در فضای رسانه ای استان است امروز به برکت مجاهدت رسانه ای لیان و دریای جنوب در سال های غبار آلود دوم خرداد اقتدار رسانه ای اصولگرایی در بوشهر در عرصه سایبر، غیر قابل کتمان است. به حاج نصرالله شفیعی و همکارانش در دریای جنوب درود میفرستم و یاد مرحومه خانم شیلا انبارکی خبرنگار آن نشریه را گرامی می دارم.


  1. تیز بین دیلمی گفت:

    شما لطفا آبروی زینبی را برگردانید نمیخواد فرهنگ سوزی نصراله شفیعی را توجیه کنید

فرستادن دیدگاه