امام جعفر صادق (ع): چون خدا خیر بنده‌ای را خواهد او را نسبت به دنیا بی‌رغبت و نسبت به دین، دانشمند کند و به دنیا بینایش سازد و به هر که این خصلت‌ها داده شود خیر دنیا و آخرت داده شده است. [اصول کافی، ج 3، ص 196]       
کد خبر: 5345
تعداد نظرات: ۰ نظر
تاریخ انتشار: ۸ دی ۱۳۹۹ - ۱۱:۴۱
نخستین بار در کشور

استودیو کشاورز در بوشهر راه‌اندازی می‌شود

دریای جنوب، استودیو کشاورز برای ارائه آموزش‌های مورد نیاز کشاورزان در فضای مجازی، در بوشهر راه‌اندازی می‌شود.

به گزارش«دریای جنوب»  مدیر هماهنگی ترویج سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر گفت: راه اندازی استودیو کشاورز از موضوعات مورد توجه وزارتخانه و موسسه آموزش و ترویج است که به صورت متمرکز در مرکز کشور به صورت تلویزیون اینترنتی راه اندازی شده و برای استفاده از توانمندی استان‌ها قراراست این تلویزیون اینترنتی دراستان‌ها نیزراه اندازی شود.

شهریار مرشدی افزود: بوشهر اولین استانی است که استودیو کشاورز در آن به طور رسمی با حضور معاون سازمان تحقیقات آموزش و ترویج کشاورزی و رئیس موسسه آموزش و ترویج کشاورزی وزارتخانه استودیو کشاورز افتتاح شده است.

او ادامه داد: رویکرد تلویزیون اینترنتی، تهیه و پخش برنامه‌های آموزشی ترویجی با محوریت کارشناسان، مروجین و بهره برداران است که مقرر شده به صورت زنده، هفته‌ای دو ساعت در سطح ملی و در بستر اینترنت پخش شود.

مدیر هماهنگی ترویج سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهرعنوان کرد: برنامه‌های این تلویزیون برای انتقال دانش و اطلاعات کشاورزی به بیش از چهار میلیون و ۲۰۰ هزار بهره بردار با سطوح آگاهی و دانش متفاوت در کشور و چهار هزار بهره بردار در استان بوشهر طراحی و منتشر می‌شود.

مرشدی گفت: تلاش ما بر این است تا با کمک اهل فن، خبرگان و صاحب نظران بخش کشاورزی و کشاورزان نمونه در سطح ملی، از ظرفیت استودیو کشاورز استفاده کنیم و آخرین یافته‌ها و دستاورد‌های علمی، تحقیقاتی و آموزشی ترویجی را به کشاورزان انتقال دهیم.

او بیان کرد: اکنون بسیاری از کشاورزان کم سواد نیز به راحتی از فضای مجازی استفاده می‌کنند و برای استفاده از استودیو کشاورز هم کافی است کشاورزان یک برنامک یا اپلیکیشن را روی گوشی نصب و ثبت نام کنند. مهندسان بخش پهنه هم آماده‌اند در این زمینه به آنان کمک کنند.

مدیر هماهنگی ترویج سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهرافزود: در دو ماه آینده بستر اصلی به ما اختصاص داده خواهد شد تا بتوانیم در ساعت مشخصی به بهره برداران از طریق مراکز جهاد کشاورزی و مروجین اطلاع رسانی کنیم./ باشگاه خبرنگاران


دیدگاه ها بسته شده اند.