امام جعفر صادق (ع): چون خدا خیر بنده‌ای را خواهد او را نسبت به دنیا بی‌رغبت و نسبت به دین، دانشمند کند و به دنیا بینایش سازد و به هر که این خصلت‌ها داده شود خیر دنیا و آخرت داده شده است. [اصول کافی، ج 3، ص 196]       
کد خبر: 5323
تعداد نظرات: ۰ نظر
تاریخ انتشار: ۲ دی ۱۳۹۹ - ۱۴:۱۰

استقرار 30تیم راهداری در محورهای مواصلاتی

دریای جنوب، مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان بوشهر با اشاره به آغاز عملیات راهداری زمستانی گفت: ۳۰ تیم راهداری با ۱۸۰ دستگاه تجهیزات در محورهای مواصلاتی استان بوشهر مستقر شدند.

سیدحمیدرضا علم با گرامیداشت روز حمل و نقل و راهداری و با تبریک سالروز میلاد با سعادت حضرت زینب(س) و روز پرستار اظهار داشت: پرستاران فرشتگان نجات انسان‌ها در مراکز درمانی و راهداران فرشتگان نجات در جاده‌ها هستند.

وی از آغاز عملیات راهداری زمستانی در کشور خبر داد و بیان کرد: با توجه به اینکه بارش باران در استان بوشهر از فصل پاییز آغاز می‌شود راهداران با تجهیزات از آبان‌ماه در جاده‌ها مستقر شده‌اند.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان بوشهر با اشاره به فعالیت 7 رادارخانه در استان گفت: برای خدمات رسانی به رانندگان جاده‌ای در محورهای مواصلاتی استان بوشهر 30 تیم راهداری با 180 دستگاه تجهیزات مستقر شده‌اند.

علم، از متضرر شدن ناوگان حمل و نقل مسافری در شرایط کرونایی خبر داد و خاطر نشان کرد: اکنون اتوبوس‌های جاده‌ای و حمل و نقل مسافر با 30 درصد ظرفیت فعال هستند که با توجه به هزینه‌های نگه‌داری این ناوگان در ایام کرونایی خسارت زیادی به ناوگان مسافری وارد شده است.

وی، از توزیع ماسک و تجهیزات بهداشتی بین مسافران خبر داد و افزود: در حمل و نقل مسافری همه پروتکل بهداشتی رعایت می‌شود و تاکنون هیچ مشکلی گزارش نشده است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان بوشهر با بیان اینکه ناوگان حمل و نقل بار شبانه‌روز فعال هستند تصریح کرد: در این مدت با وجود شرایط کرونایی حمل بار در محصولات کشاورزی، کالاهای تجاری و بندری، کارخانه‌های سیمان و دیگر کارگاه‌ها 6.5 درصد نسبت به سال گذشته افزایش داشته است.

علم، با اشاره به تامین لاستیک ناوگان حمل و نقل عمومی بار و مسافر گفت: امسال 32 هزار حلقه لاستیک با ارز دولتی 4200 تومانی بین رانندگان ناوگان عمومی حمل و نقل بار و مسافر توزیع شده است.

وی، با بیان اینکه توزیع لاستیک بین رانندگان وسایل نقلیه سنگین حمل و نقل با اولویت تانکرهای سوخت‌رسان ادامه دارد افزود: تا پایان امسال لاستیک‌های مورد نیاز ناوگان حمل و نقل عمومی و تامین می‌شود.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان بوشهر به پروژه‌های عمرانی پرداخت و بیان کرد: پروژه‌های مختلفی در محورهای مواصلاتی استان بوشهر در حال اجرا است که روکش آسفالت محور کوهستانی کنارتخته به دالکی، ورودی شهرها و رفع مشکلات نقاط حادثه‌خیز از آن جمله است.

علم، به بارندگی‌ها و جاری شدن سیل و بروز خسارت به جاده‌ها پرداخت و خاطر نشان کرد در بارندگی 16 آذر بیش از 38 میلیارد تومان به محورهای مواصلاتی استان خسارت وارد شد که 25 میلیارد تومان آن مربوط به جاده‌های دشتستان است.

وی با اشاره به اجرای طرح ملی ابرار در استان بوشهر بیان کرد: در اجرای این طرح، راه‌های روستایی در محورهای مختلف پیش بینی شده است که اجرای 5 کیلومتر در محور برازجان به باغ تاج،  5 کیلومتر در راه روستایی تنگ‌خون پشتکوه و بندو دشتستان، و دشت‌پلنگ دشتی از آن جمله است.

 مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان بوشهر با اشاره به اجرای طرح شانه‌سازی در جاده  ساحلی بوشهر به دیر خاطر نشان کرد: در این راستا اقدامات مهم و موثری انجام شده که 3 میلیارد تومان اعتبار تخصیص یافته است.

علم از کاهش تصادفات و تلفات جاده‌ای خبر داد و گفت: امسال تلفات تصادفات جاده‌ای در محورهای مواصلاتی استان بوشهر نسبت به سال قبل 16 درصد کاهش یافته و استان بوشهر جز 5 استان برتر کشور در این عرصه معرفی شده است./تسنیم


فرستادن دیدگاه