امام جعفر صادق (ع): چون خدا خیر بنده‌ای را خواهد او را نسبت به دنیا بی‌رغبت و نسبت به دین، دانشمند کند و به دنیا بینایش سازد و به هر که این خصلت‌ها داده شود خیر دنیا و آخرت داده شده است. [اصول کافی، ج 3، ص 196]       
کد خبر: 5046
تعداد نظرات: ۰ نظر
تاریخ انتشار: ۳ مهر ۱۳۹۸ - ۱۸:۲۵

6200دانش‌آموز بی بضاعت بوشهری نیازمند کمک خیرین

دریای جنوب، مدیرکل کمیته امداد استان بوشهر از توزیع بسته‌های تحصیلی 300 هزار تومانی برای هر دانش‌آموز نیازمند تا قبل از شروع فصل مدارس خبر داد.

به گزارش«دریای جنوب» احمد لطفی در نشست با مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان بوشهر اظهار داشت: 6 هزار و 200 دانش‌آموز بی‌بضاعت تحت‌حمایت این نهاد است که با توجه به شروع سال تحصیلی جدید نیاز به تامین لوازم موردنیاز تحصیل را دارند.

مدیرکل کمیته‌امداد استان بوشهر با تاکید بر کیفی‌سازی ارائه خدمات تحصیلی به دانش‌آموزان بی‌بضاعت استان، افزود: بنا داریم با استفاده از ظرفیت دستگاه‌های خصوصی و دولتی، بسته‌های تحصیلی به میزان 300 هزار تومان برای هر دانش‌آموز نیازمند در نظر بگیریم و تا قبل از شروع فصل مدارس در اختیار آنها قرار دهیم.

وی با بیان اینکه تلاش داریم هیچ دانش‌آموز نیازمندی بدون ملزومات تحصیلی به مدرسه نرود، خاطرنشان کرد: این ملزومات تحصیلی شامل کیف، کفش، لوازم تحریر و لباس فرم مدرسه است.

لطفی با اشاره به آغاز جشن عاطفه‌ها از ابتدای شهریور تا دهم مهر ماه امسال، تصریح کرد: این جشن به مدت 40 روز و در دو مرحله انجام می‌شود که مرحله اول آن برای کمک‌رسانی عموم مردم و خیران است و مرحله دوم آن در دهم مهرماه ویژه مدارس و کمک‌رسانی اولیای دانش‌آموزان است.

مدیرکل کمیته‌امداد استان بوشهر خاطرنشان کرد: از مردم و خیران بخش خصوصی و همچنین دستگاه‌های اجرایی درخواست داریم  کمیته‌امداد را در تامین لوازم تحصیلی دانش‌آموزان نیازمند یاری دهند.

 مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان بوشهر نیز با تقدیر از فعالیت‌های کمیته‌امداد در ارائه خدمات به نیازمندان اظهار داشت: یکی از وظایف اصلی سازمان اوقاف اجرای صحیح نیات واقفین است و با توجه به تمام فعالیت‌ها در بحث اقتصادی، عمرانی و امور ثبتی تمام این فعالیت‌ها در راستای اجرای دقیق نیات واقفین و ساری و جاری شدن آن در جامعه اجرا می‌شود.

حجت‌الاسلام محمدرضا اسماعیل‌پور افزود: یکی از برنامه‌های اوقاف برای اجرای دقیق نیات واقفین طرح مهر تحصیلی به صورت سراسری است که برای کمک به تحصیل دانش‌آموزان نیازمند انجام می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: کمک به امر تحصیل دانش‌آموزان نیازمند از محل درآمد موقوفاتی که با نیت کمک به دانش‌آموزان بی‌بضاعت تهیه شده است.

این مسؤول در پایان آمادگی اوقاف و امور خیریه استان بوشهر را برای تهیه و توزیع 100 دست لباس فرم مدرسه دخترانه دانش‌آموزان نیازمند اعلام کرد که در اختیار کمیته امداد قرار داده شود.


فرستادن دیدگاه