امام جعفر صادق (ع): چون خدا خیر بنده‌ای را خواهد او را نسبت به دنیا بی‌رغبت و نسبت به دین، دانشمند کند و به دنیا بینایش سازد و به هر که این خصلت‌ها داده شود خیر دنیا و آخرت داده شده است. [اصول کافی، ج 3، ص 196]       
کد خبر: 3335
تعداد نظرات: ۰ نظر
تاریخ انتشار: ۱۲ مرداد ۱۳۹۴ - ۱۰:۳۵
غلامشاه زیارتی

12 سال و 6 ماه درخشندگی و افتخار

در ششصدمین شماره هفته نامه دریای جنوب بر خود فرض دانستم تا در حد وسع و وظیفه «من لم یشکر المخلوق لم شکر الخالق» خود، مطالبی هر چند کوتاه در رابطه زحمات و تلاش های 150 ماهه این نشریه بیان دارم.

استان بوشهر از لحاظ فرهنگی، سیاسی و اجتماعی در تاریخ بلند ایران اسلامی از جایگاه برجسته ای برخوردار است و هر اندیشمند، محقق و نویسنده ای در حد بار علمی و اطلاعاتی خود در خصوص ارزش های والای آن سخن گفته است و کتاب های گوناگونی که از مؤلفین بزرگ در اختیار داریم و مقالات ارزشمندی که هر از گاهی در روزنامه های و نشریه ها مطالعه می کنیم گویای این حقیقت است.

نشریه دریای جنوب که از افراد ارزشی، ولایی، دلسوز، متعهد انقلابی و آرمانی به ویژه از سردبیر ولایتمدار، مؤمن و مطلع از مسایل فرهنگی، سیاسی برخوردار است. از نشریاتی است که به حق توانسته است در این مدت 12 سال و 6 ماه در ابعاد گوناگون فرهنگی، سیاسی، اجتماعی و ورزشی از استان بوشهر دفاع کند و چهره واقعی آن را معرفی نماید. این هفته نامه به دلیل پایبند بودن به رسالت خود از درخشندگی ویژه ای برخوردار است و از افتخارات استان می باشد.

از ویژگی های برجسته این نشریه دفاع و روشنگری از آرمان های انقلاب امام خمینی (ره) و شهدای والامقام، به ویژه استکبار ستیزی و در رأس آن آمریکای سلطه گر، فتنه انگیز و گرگ صفت و نیز دفاع از مظلومان عالم و جنبش های آزادیخواه و مسلمان و در رأس آن، فلسطین، لبنان، سوریه و معرفی چهره کودک کش رژیم اشغال گر قدس می باشد. علاوه برآن این هفته نامه به پیروی از ولی امر مسلمین حضرت امام خامنه ای توانسته است در طول مدت عمر چندین ساله خود، روشنگری حوادث و اتفاقات فرهنگی، سیاسی و اجتماعی بالاخص دوران 8 ساله اصلاحات که بسیاری از مبانی دینی و انقلابی را زیر سوال بردند.

این نشریه به دلیل تعهد آرمانی و فکری خود توانسته است تفکرات، اندیشه ها و رهنمودهای مقام عظمای ولایت که در هم جریانات فرهنگی، سیاسی و اجتماعی و حوادث و اتفاقات داخلی و خارجی روشنگر و هدایتگر افراد، احزاب و شخصیت ها نظام بوده است. آری اگر روزنامه ها، هفته نامه و نشریاتی همچون کیهان، رسالت، پرتو سخن، لثارات، لیان، دریای جنوب و… نبودند و به روشنگری حقایق جامعه و جریانات سیاسی و حرکتهای موذیانه و مخرب بعضی از افراد، روزنامه ها و نشریاتی که به قول عظمای ولایت پایگاه دشمن هستند، نمی پرداختند. امروز شاهد تاخت و تاز افرادی در مدیریت های نظام بودیم که در صدد به انحراف کشیدن اصل و اساس نظام و آرمان انقلاب اسلامی و فراهم نمودن بستر حضور بیگانگان در سرزمین ایران اسلامی بودند. اگر فضای فرهنگی و سیاسی 8 ساله دوره اصلاحات را ورق بزنیم و تفکرات و حرکت های مخرب و انحرافی آن را مرور کنیم و شجاعت ها و شهامت ها و روشنگری های روزنامه ها و هفته نامه های ارزشی و ولایی برشمرده شده را در دوران انقلاب، به ویژه در آن 8 ساله حاکمیت اندیشه متمایل به غرب که سینه چاک رابطه و مذاکره با شیطان بزرگ به عنوان اصلی ترین دشمن اسلام، انقلاب و ملت بزرگ ایران اسلامی به تصویر بکشانیم، اعتراف خواهیم کرد که به راستی اگر چهره های انقلابی، ولایی، ارزشی و جهادگر و نویسندگان و تحلیل گران متفکر و اندیشمند و دلسوز و متعهد این روزنامه ها و هفته نامه ها نبودند امروز مردم ما در وضعیت فکری دیگری به سر می بردند، و چه بسا انقلاب اسلامی از اهداف اصلی خود به انحراف کشیده می شد. لذا خدای را سپاس می گوییم که به این انسان های وارسته و انقلابی و ولایتمدار توفیق داد تا با روشنگریهای خود، مردم انقلابی، اسلامی و وطن دوست خود را در مسیر به حق نظام مقدس جمهوری اسلامی، حول محور ولایت فقیه که همان ولایت رسول الله (ص) و ائمه هدی علیهم اسلام است هدایت و ثابت قدم نگه دارند. سلام و درودخداوند و ملائکه و بندگان صالح الهی بر افرادی که دلشان، فکرشان و قلم و بیانشان و ثروت و سرمایه اندکشان و لحظه لحظه زندگیشان در خدمت اسلام، انقلاب و آرمان های بلند معمار کبیر انقلاب اسلامی است و به پیروی از مقام عظمای ولایت حضرت امام خامنه ای، شبهه ها و گرد و غباری های انحرافی مسیر ملت انقلابی و اسلامی را به همه وجود می زایند و هرگز از ملامت و سرزنش هیچ ملامتگری هراس ندارند و حاضرند برای پاسداری از فرهنگ اصیل اسلام و انقلاب و دستاوردهای نظام از جان و مال خود هزینه کنند. پاداش و غفران روضوان الهی نصبیتان باد.


فرستادن دیدگاه