امام جعفر صادق (ع): چون خدا خیر بنده‌ای را خواهد او را نسبت به دنیا بی‌رغبت و نسبت به دین، دانشمند کند و به دنیا بینایش سازد و به هر که این خصلت‌ها داده شود خیر دنیا و آخرت داده شده است. [اصول کافی، ج 3، ص 196]       
کد خبر: 4924
تعداد نظرات: ۰ نظر
تاریخ انتشار: ۱۷ شهریور ۱۳۹۸ - ۲۰:۳۰

۷۳ میلیارد ریال زکات در استان بوشهر جذب شد

دریای جنوب، مدیرکل کمیته امداد استان بوشهر گفت: در پنج ماه گذشته بیش از 73 میلیارد ریال زکات در سطح استان جذب شده است.

به گزارش «دریای جنوب» احمد لطفی در دومین نشست شورای زکات استان بوشهر اظهار داشت: ده مصوبه نشست گذشته اجرایی شده که مهمترین آن اجرای فعالیت‌های فرهنگی ، تبلیغی و رسانه‌ای زکات در سطح استان بوده است.

مدیرکل کمیته امداد استان بوشهر افزود: بیش از 150 برنامه فرهنگی در قالب یک هفته زکات در سطح استان بوشهر انجام شد که در نوع خود در سطح کشور کم‌نظیر بوده است.

وی تصریح کرد: برنامه‌ریزی جهت جذب زکات فطریه به شکل هدفمند به عنوان یک مصوبه نخستین شورای زکات انجام شد که با وجود متوسط کشوری 22 درصد ، استان بوشهر توانست 50 درصد زکات فطریه استان بوشهر را جذب کند.

لطفی با اعلام این که 220 روستای استان اقدام به پرداخت زکات می‌کنند، عنوان کرد: از این تعداد موفق به تشکیل 147 شورای زکات در روستاهای استان شده یاک شده که در جمع‌آوری زکات تاثیرگذار بوده است.

وی ادامه داد: در پنج ماه گذشته بیش از 73 میلیارد ریال زکات در سطح استان جذب شده که از لحاظ کمی 160 درصد برنامه امسال در طی پنج ماه تحقق یافته است.

مدیرکل کمیته امداد استان بوشهر بیان کرد: 90 درصد از مبالغ جمع‌آوری شده در راستای توانمندسازی خانواده‌های تحت‌پوشش در سرفصل‌های مختلف خدمت هزینه شده است.

لطفی عنوان کرد: به دنبال برگزاری جشن شکرانه خرما در موضوع زکات در سه ماه سوم سال با حضور مقامات کشوری در بوشهر هستیم.


فرستادن دیدگاه