امام جعفر صادق (ع): چون خدا خیر بنده‌ای را خواهد او را نسبت به دنیا بی‌رغبت و نسبت به دین، دانشمند کند و به دنیا بینایش سازد و به هر که این خصلت‌ها داده شود خیر دنیا و آخرت داده شده است. [اصول کافی، ج 3، ص 196]       
کد خبر: 5080
تعداد نظرات: ۰ نظر
تاریخ انتشار: ۴ مهر ۱۳۹۸ - ۱۸:۳۲
هشدار پلیس فتا بوشهر؛

کلاهبرداری با شگرد اشتغال در سایت‌های کاریابی خارجی

دریای جنوب،رئیس پلیس فتا استان بوشهر از فیشینگ با ترفند اشتغال در سایت‌های کاریابی خارجی خبر داد.

به گزارش«دریای جنوب» سرهنگ مهدی قاسمی از فیشینگ با ترفند اشتغال در سایت‌های کاریابی خارجی خبر داد و اظهار داشت: به افرادی که دارای تحصیلات دانشگاهی تخصصی و جویای کار هستند هشدار داده می‌شود مراقب این گونه فیشینگ‌ها از طریق سایت‌های اینترنتی کاریابی باشند.

رئیس پلیس فتا استان بوشهر در این خصوص گفت: در چند روز اخیر تعدادی از هم استانی‌ها به پلیس فتا مراجعه و اعلام داشته‌اند با توجه به اینکه دارای تحصیلات دانشگاهی تخصصی بوده‌اند و به‌ علت عدم اشتغال در کشور با حقوق و مزایایی که مورد نظر داشته‌اند، اقدام به بارگزاری درخواست اشتغال در سایت‌های کاریابی خارجی اینترنتی کرده‌اند.

قاسمی با تأکید بر اینکه پلیس فتا شبانه روز تلاش می‌نماید در جهت ایمن سازی فضای سایبر اقدامات خود را ارتقاء بخشد ولی به علت گستردگی حوزه‌های مختلف این فضا، تحقق این مهم نیازمند همکاری و تعامل و همراهی مردم می‌باشد و در این خصوص توصیه کرد: از بارگزاری تصاویر اوراق هویتی و مدارک شخصی خود در اینترنت خصوصاً سایت‌های خارجی به‌ جهت احتمال سوء استفاده مجرمانه از آنها خودداری کنید.

این مقام مسؤول ادامه داد: قبل از انجام هر عملیات بانکی یا واریز وجوهی، از صحت موضوع و اصالت درگاه بانکی یقین پیدا کنید، توجه به آدرس اینترنتی ارائه شده ضروری می‌باشد.

وی اظهار داشت: سایت‌های کاریابی خارجی، محیطی قابل اعتماد جهت درخواست اشتغال نبوده و حتماً در خصوص اصالت هویت و اعتبار شرکت‌ها و حتی ایمیل‌های ارسالی باید تحقیق کرد.

قاسمی تصریح کرد: جهت اشتغال به‌صورت حضوری به شرکت‌ها و مؤسسات معتبر داخلی مراجعه و یا در آزمون‌های استخدامی که از طریق صداوسیما یا رسانه‌های چاپی کثیرالانتشار اعلام می‌گردد اقدام شود. 


دیدگاه ها بسته شده اند.