امام جعفر صادق (ع): چون خدا خیر بنده‌ای را خواهد او را نسبت به دنیا بی‌رغبت و نسبت به دین، دانشمند کند و به دنیا بینایش سازد و به هر که این خصلت‌ها داده شود خیر دنیا و آخرت داده شده است. [اصول کافی، ج 3، ص 196]       
کد خبر: 5096
تعداد نظرات: ۰ نظر
تاریخ انتشار: ۱۱ دی ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۱

چه تسهیلاتی در بافت های فرسوده داده می شود؟

دریای جنوب،مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران از صدور پروانه ساخت رایگان در بافت‌های فرسوده خبر داد.

به گزارش دریای جنوب مهدی عبوری مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران صبح امروز در جمع خبرنگاران در بوشهر با بیان اینکه در این استان ۱۲ طرح بازآفرینی اجرایی شده است، گفت: در استان بوشهر ۱۲ طرح بازآفرینی با ۱۵ میلیارد تومان اعتبار در دست اجرا است که امروز بخشی از این پروژه‌ها در شهر‌های مختلف بررسی شد.

او  با اشاره به اینکه پس از پایان بافت این پروژه‌ها، طرح‌های جدیدی با هماهنگی استان بوشهر آغاز می‌شود،گفت: تعهد ما امسال در بازسازی بافت‌های فرسوده در کشور ۱۳۰ هزار واحد مسکونی است که تاکنون ۲۰ هزار واحد مسکونی برای دریافت تسهیلات به بانک معرفی شده‌اند.

مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران با بیان اینکه برای بازسازی بافت‌های فرسوده بسته های تشویقی‌ ارائه می‌شود،گفت: در راستای بازسازی بافت‌های ناکارآمد بسته‌های تشویقی از جمله پرداخت ۵۰ درصد هزینه صدور پروانه از سوی دولت و در بعضی از شهر‌ها خلاقیتی از سوی شورای اسلامی شهر و شهرداری‌ها انجام شده که ۵۰ درصد مابقی را نیز تخفیف می‌دهند.

عبوری از صدور پروانه ساخت رایگان از شهرداری‌ها در بافت‌های فرسوده خبر داد و افزود:اکنون ۵۰ میلیون تومان تسهیلات با سود ۹ درصد دوران مشارکت و ۵۰ میلیون تومان با ۱۸ درصد از سوی استان‌ها پرداخت می‌شود.

او با بیان اینکه در کشور ۱۴۰ هزار هکتار بافت فرسوده وجود دارد، خاطرنشان کرد: براساس آخرین سرشماری سال قبل، ۵.۷ میلیون واحد مسکونی در بافت‌های فرسوده و سکونتگاه‌های غیررسمی و حاشیه نشین کشور شناسایی شدند.

مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران با اشاره به ساماندهی محلات ناکارآمد شهری اظهار کرد: براساس قانون برنامه ششم توسعه موظف هستیم در مدت ۱۰ سال ۲ هزار و ۷۰۰ محله ناکارآمد را با حمایت دستگاه‌های اجرایی در قالب ستاد ملی بازآفرینی شهری ایران ساماندهی کنیم.

معاون وزیر راه و شهرسازی، ساماندهی حاشیه‌نشینی شهر‌ها را در اولویت این شرکت دانست و تاکید کرد: تلاش می‌شود با کمک کارشناسان و مدیران، برنامه‌های مدون شرکت بازآفرینی شهری ایران به سرانجام برسد.

عبوری با بیان اینکه حاشیه‌نشینی از دغدغه‌های رهبر معظم انقلاب و همچنین دولت است، افزود: امروز از مهم‌ترین ماموریت شرکت بازآفرینی شهری ایران حاشیه‌نشینی به شمار می‌رود و تلاش می‌شود طرح‌های ساماندهی حاشیه نشینی شهر‌ها از سوی شرکت بازآفرینی شهری با شتاب بیشتری دنبال شود.


فرستادن دیدگاه