امام جعفر صادق (ع): چون خدا خیر بنده‌ای را خواهد او را نسبت به دنیا بی‌رغبت و نسبت به دین، دانشمند کند و به دنیا بینایش سازد و به هر که این خصلت‌ها داده شود خیر دنیا و آخرت داده شده است. [اصول کافی، ج 3، ص 196]       
کد خبر: 5170
تعداد نظرات: ۰ نظر
تاریخ انتشار: ۱۵ بهمن ۱۳۹۸ - ۲۱:۵۸
معاون سیاسی منطقه دوم نیروی دریایی سپاه

لزوم حرکت در مسیر جوان‌گرایی

دریای جنوب،معاون سیاسی منطقه دوم نیروی دریایی سپاه با تاکید بر لزوم حرکت در مسیر جوان‌گرایی گفت: جوان‌ها اعلامیه چسبان نیستند، پیشران انقلاب هستند.

به گزارش «دریای جنوب» یعقوب ربیعی در کارگاه بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی در شهرستان دشتستان با تشریح اینکه انقلاب اسلامی بر پایه جوان‌گرایی و جوان‌محوری شکل گرفت اظهار داشت: در طول تاریخ انقلاب جوان‌ها نشان دادند که پایه‌گذار حرکت‌های اصیل و جدید در انقلاب اسلامی هستند.

وی با اشاره به سن فرماندهان جوانی مانند محسن رضایی، شهیدان باقری، طهرانی مقدم و … در دوره دفاع مقدس بیان کرد: فرماندهان اصلی جنگ جوانانی بودند که با توان خودشان و با جسارتی که داشتند توانستند جلوی دشمن قد علم کنند.

معاون سیاسی منطقه دوم نیروی دریایی سپاه با اشاره به اینکه دال مرکزی بیانیه گام دوم جوان‌گرایی است ادامه داد: وظیفه جوانان این است که «بخش دیگری از جهاد بزرگ برای ساختن ایران اسلامی بزرگ را آغاز کنند».

ربیعی اضافه کرد: بر همین اساس است که رهبر معظم انقلاب می‌فرمایند که جوانان موتور پیشگامان انقلاب اسلامی هستند و باید به آنها میدان داد. متأسفانه کسانی هستند که ده‌ها سال انقلاب اسلامی را گروگان گرفتند و جوانان را صرفاً یک اعلامیه چسبان در نظام می‌دانند.

این مدرس دانشگاه گفت: کشور با داشتن ۳۶ میلیون نفر در سنین میانه ۱۵ تا ۴۰ سال و دارا بودن ۱۴ میلیون نفر دارای تحصیلات عالی و جمع چشمگیر جوانان محقق و اندیشمند، صاحب پتانسیل و توان بالقوه خیره‌کننده‌ای برای رقم زدن «یک پیشرفت همه‌جانبه» است البته اگر نسل اولی‌ها بگذارند.

وی تصریح کرد: متأسفانه قانون منع بکارگیری بازنشستگان هنوز به یک گفتمان نشده است. امروز نیاز است که برخی نسل اولی‌ها وظیفه تربیت نوه‌ها و نتیجه‌هایشان برای ذخیره انقلاب برعهده بگیرند./سپاس


دیدگاه ها بسته شده اند.