امام جعفر صادق (ع): چون خدا خیر بنده‌ای را خواهد او را نسبت به دنیا بی‌رغبت و نسبت به دین، دانشمند کند و به دنیا بینایش سازد و به هر که این خصلت‌ها داده شود خیر دنیا و آخرت داده شده است. [اصول کافی، ج 3، ص 196]       
کد خبر: 4993
تعداد نظرات: ۰ نظر
تاریخ انتشار: ۲۳ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۹:۰۴

صید 1400 تن میگو در 53 روز/ ممنوعیت صید میگو

دریای جنوب،معاون صید و بنادر ماهیگیری شیلات استان بوشهر گفت: برای جلوگیری از وارد شدن خسارت به ذخایر آبزیان، پس از ۵۳ روز تلاش صیادی در آب‌های خلیج‌فارس استان بوشهر صید میگو ممنوع شد.

به گزارش«دریای جنوب» منصور پاپری در گفتگو با خبرنگاران اظهار داشت: برای جلوگیری از وارد شدن خسارت به ذخایر آبزیان، پس از ۵۳ روز تلاش صیادی در آب‌های خلیج‌فارس استان بوشهر صید میگو ممنوع شد.

معاون صید و بنادر ماهیگیری شیلات استان بوشهر افزود: در مدت صید این آبزی برای افزون بر ۵۰۰ شناور لنج و قایق مجوز صید صادر شد و صیادان استان بوشهر میگوی صید شده خود را از طریق ۲۵ بندر صیادی و مرکز تخلیه صید آبزیان، وارد بازار کردند.

پاپری از افزایش میزان صید میگو در استان نسبت به سال گذشته خبر داد و گفت: هزار و 438 تن میگو در توسط صیادان استان در مدت تعین شده صید شده که این میزان نسبت به سال گذشته 40 درصد افزایش داشته است درحالیکه در سال قبل هزار و ۲۰ تن میگو در آب‌های استان بوشهر صید کرده بودند.

وی با بیان اینکه هزار و ۲۲۲ تن به‌وسیله شناورهای لنج و قایق دارای مجوز و ۲۱۶ تن با شناورهای بدون مجوز صید شده است افزود: بیشترین میزان میگوی تخلیه‌شده در اسکله‌های شهرستان بوشهر ثبت‌شده است.

پاپری با بیان اینکه امسال ۹۰ درصد میگوی صید شده گونه ببری سبز و ۱۰ درصد آن گونه سر تیز یا میگوی سفید است ابراز داشت: بیشترین ذخایر میگو در اعماق ۲۰ تا ۳۰ متر دریا قرار داشت.


فرستادن دیدگاه