امام جعفر صادق (ع): چون خدا خیر بنده‌ای را خواهد او را نسبت به دنیا بی‌رغبت و نسبت به دین، دانشمند کند و به دنیا بینایش سازد و به هر که این خصلت‌ها داده شود خیر دنیا و آخرت داده شده است. [اصول کافی، ج 3، ص 196]       
کد خبر: 4943
تعداد نظرات: ۰ نظر
تاریخ انتشار: ۲۰ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۰

شهید “رئیسعلی دلواری” نماد استعمارستیزی است

دریای جنوب، امام جمعه دلوار گفت: شهید رئیسعلی دلواری نماد استعمارستیزی و ریشه هویت انقلابی این مرز و بوم است.

به گزارش«دریای جنوب» حجت‌الاسلام علی زاهددوست در مراسم سالروز شهادت شهید رئیسعلی دلواری و روز ملی مبارزه با استعمار، اظهار داشت: شهید رئیسعلی درس عبرت و شجاعت، مجاهدت، ایستادگی و مردانگی و مقاومت به پیروی از مراجع به ما آموخته است.

امام جمعه دلوار شهریور را نقطه عطفی در ترویج مبارزات غرورآفرین مردم ولایت‌مدار جنوب کشور دانست و افزود: 12 شهریور روز مبارزه با استعمار نقطه عطفی در تاریخ مبارزات غرورآفرین مردم ولایت‌مدار جنوب کشور در پاسداری از ارزش‌های اسلامی و کیان نظام اسلامی ایران است.

وی شهید رئیسعلی دلواری را نماد استعمارستیزی و ریشه هویت انقلابی این مرز و بوم دانست و تصریح کرد: مراسم یکصد و چهارمین سالگرد شهادت سردار بزرگ مبارزات ضداستعماری جنوب ایران شهید رئیسعلی دلواری 12 شهریور در زادگاهش دلوار برگزار می‌شود.

“رئیسعلی دلواری” پیشگام مبارزه با انگلیس

فرماندار شهرستان تنگستان  با بیان اینکه استان بوشهر دیار تنگستان  و موقعیت مردانی چون شهید رئیسعلی دلواری و مبارزه با ضد استعمار است، گفت:  استان بوشهر سرداران بزرگی را در راه دفاع از آرمان‌های دین مبین اسلام تقدیم این خاک کرده است.

عبدالحسن رفیعی‌پور افزود: سردار رئیسعلی دلواری پیشگام مبارزه با انگلیس هست و امروز  در ادامه راهش جوانان این دیار به تبعیت از این سردار اسلام از نظام و انقلاب دفاع می‌کنند.

وی بیان کرد: اگر امنیت، آرامش و آسایشی داریم، مدیون خون شهدا و دلاوری‌های زایرخضرخان اهرمی، رئیسعلی دلواری، باقرخان تنگستانی، احمدخان تنگستانی و همرزمانشان هستیم که با کمترین امکانات و تجهیزات نظامی جلو استعمار پیر انگلیس  ایستادند و اجازه ندادند خاک ایران را اشغال کنند.

فرماندار شهرستان تنگستان یادآور شد: استان بوشهر و تنگستان  و روز ملی مبارزه با استعمار را به نام شهید رئیسعلی  دلواری می‌شناسند.


فرستادن دیدگاه