امام جعفر صادق (ع): چون خدا خیر بنده‌ای را خواهد او را نسبت به دنیا بی‌رغبت و نسبت به دین، دانشمند کند و به دنیا بینایش سازد و به هر که این خصلت‌ها داده شود خیر دنیا و آخرت داده شده است. [اصول کافی، ج 3، ص 196]       
کد خبر: 4980
تعداد نظرات: ۰ نظر
تاریخ انتشار: ۲۱ شهریور ۱۳۹۸ - ۲۰:۵۲

شام غریبان در استان بوشهر برگزار شد

دریای جنوب،همزمان با شب یازدهم محرم،آیین شام غریبان به یاد غربت حسین(ع) و یارانش و اهل بیتش ، در سراسر استان بوشهر برگزار شد.

به گزارش«دریای جنوب» همزمان با شب یازدهم محرم، عاشقان و دلسوختگان و عزاداران حسینی به یاد امام حسین(ع) و شهدا و بازماندگان واقعه کربلا، مراسم شام غریبان را در نقاط مختلف استان بوشهر برگزار کردند.

آری از امشب پیام تبلیغی کاروان حسینی بر دوش زینب کبری(س) و امام سجاد(ع) است تا پیام  حماسه سترگ کربلا را به جهانیان برسانند و چه خوب این رسالت را به سرانجام رساندند، به گونه‌ای که پس از گذشت قرن‌ها از شهادت سید و سالار شهیدان و 72 تن از یارانش نه تنها این چراغ خاموش نشده است بلکه هر روز برافروخته‌تر شده و تا قیامت ادامه خواهد داشت.

بنا بر گزارش خبرنگاران فارس از شهرستان‌های استان بوشهر در شهرها و روستاهای مختلف استان بوشهر آیین شام غریبان برگزار شد و نوای ” شام غریبان است زینب پریشان است” در فضای دیار ولایت‌مدار بوشهر طنین‌انداز شد.

روضه‌خوانی، سینه‌زنی، برپایی سفره‌های نذری و روشن کردن شمع و ایستگاه‌های صلواتی از جمله مراسم امشب بود که در استان بوشهر برگزار شد./گام خبر


فرستادن دیدگاه