امام جعفر صادق (ع): چون خدا خیر بنده‌ای را خواهد او را نسبت به دنیا بی‌رغبت و نسبت به دین، دانشمند کند و به دنیا بینایش سازد و به هر که این خصلت‌ها داده شود خیر دنیا و آخرت داده شده است. [اصول کافی، ج 3، ص 196]       
کد خبر: 5206
تعداد نظرات: ۰ نظر
تاریخ انتشار: ۲۶ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۹

شاخص‌هایی برای انتخاب نماینده خوب

دریای جنوب، امام جمعه چغادک گفت: داشتن صداقت، بصیرت و بینش سیاسی، استعمارستیز بودن و دغدغه استقلال و پیشرفت کشور داشتن، شجاعت داشته باشد و تهدیدها در او تأثیر نکند، ساده زیست و... باشد

به گزارش «دریای جنوب» حجت الاسلام رضا خدری در خطبه‌های نماز جمعه شهر چغادک با گرامیداشت پیش رو بودن 22 بهمن سالروز پیروزی انقلاب اسلامی ایران و سقوط نظام شاهنشاهی اظهار داشت: با شناختی که از ملت عزیز ایران سراغ داریم، قطعاً مردم عزیز و همیشه در صحنه، در چهل و یکمین سال پیروزی انقلاب اسلامی نیز به شکرانه این نعمت الهی و معنوی، حضوری پرشورتر و باشکوه‌تر از گذشته در راهپیمایی روز بیست و دوم بهمن خواهند داشت و بار دیگر دشمن را مأیوس و ناامید خواهند کرد.

امام جمعه چغادک افزود: شرایط امروز منطقه، پیروزی‌های چشمگیری را برای جبهه حق رقم زده است و حضور مردم در صحنه‌های مختلف، یک بخش و ضلع مهمی است که در این پیروزی‌ها تأثیر و نقش فراوانی دارد.

وی با استناد به فرمایشات رهبر انقلاب، استقامت ملت ایران و وحدت ملت ایران را دو پیام راهپیمایی 22 بهمن عنوان کرد و گفت: این دو مؤلفه در واقع «اقتدار ملی» را رقم می زند و این حضور باشکوه مظهر اقتدار ملی می‌شود.

خدری در ادامه سخنان خود با اشاره به انتخابات مجلس شورای اسلامی پیرامون اصل حضور در انتخابات گفت: متأسفانه برخی در داخل کشور و درون نظام سخنانی در مورد انتخابات می گویند که باعث سوء استفاده دشمنان ملت می‌شود، رسانه دشمن همیشه تلاش کرده است تا حقایق مربوط به ما را وارونه جلوه دهد.

امام جمعه چغادک اظهار داشت: در مورد انتخابات همه باید باعث دلگرمی مردم برای حضور در انتخابات شوند نه اینکه سخنان دشمن شاد کن بر زبان بیاورند، مردم ما قطعاً نمی‌پذیرند که شخصی با همین انتخابات در کشور مسؤولیتی گرفته باشد و هر جا که به نفعش نیست علیه فرایند انتخابات موضعگیری کند.

وی ادامه داد: رهبر عزیز انقلاب با ناراحتی هشدار دادند به این افراد که آسیاب دشمن را تقویت نکنند،. بیش از هفت هزار نفر تاکنون برای انتخابات تأیید صلاحیت شده‌اند ولی عده‌ای از مدعیان پوچ اندیش باز هم شورای نگهبان را زیر سؤال می‌برند و مردم را نسبت به اصل انتخابات دلسرد می‌کنند، بعضی از افراد متأسفانه به دروغ گفتن عادت کرده‌اند و در مورد انتخابات هم به دورغ سخنانی می گویند که باعث دلسردی مردم شود. مردم را شما دلسرد کرده‌اید نه اینکه از اصل نظام دلسرد باشند، مردم از مسؤول ناکارآمد و کارنابلد خسته و دلسرد هستند نه از اصل انقلاب و نه از فرایندهای قانونی نظام.

خطیب جمعه چغادک بر ضرورت انتخاب نماینده خوب تاکید کرد و بیان داشت: ملاک حضرت امام (ره) در مورد انتخابات مجلس این بود که می‌فرمود؛ مثل مرحوم مدرس را انتخاب کنید، و مرحوم مدرس از نگاه رهبری خصوصیت عمده‌اش این بود که هیچ عامل ارعاب و تهدید و تطمیع و فریب‌گری در او اثر نمی‌کرد؛ یک نماینده خوب، چنین نماینده‌ای است، نه کسی که از تهدیدها بترسد و جا بزند، نه کسی که برای چند تا امتیاز و به طمع مال دنیا تطمیع شود و نه کسی که به راحتی فریب بخورد.

وی به ویژگی‌های نماینده خوب اشاره کرد و افزود: داشتن صداقت، بصیرت و بینش سیاسی، استعمارستیز بودن و دغدغه استقلال و پیشرفت کشور داشتن، شجاعت داشته باشد و تهدیدها در او تأثیر نکند، ساده زیست باشد و به خاطر ثروت تطمیع نشود، مردمی و داشتن روحیه خدمت به خلق خدا از ویژگی‌های یک نماینده خوب است.

خدری گفت: باید تلاش و بررسی کنیم و نماینده خوب را تشخیص دهیم و نمایندگان کارآمد و کار بلد و انقلابی و دغدغه مند نسبت به مردم و نظام به مجلس بفرستیم تا مجلس جایگاه واقعی خودش را دوباره پیدا کند و در رأس امور قرار گیرد و بتواند برای معضلات و چالش‌های کشور برنامه ریزی کند و آنها را حل کند که به تعبیر رهبری، اگر انتخاب ما یک انتخاب قوی و درست باشد، قطعاً بسیاری از مشکلات کشور قابل حل است.


فرستادن دیدگاه