امام جعفر صادق (ع): چون خدا خیر بنده‌ای را خواهد او را نسبت به دنیا بی‌رغبت و نسبت به دین، دانشمند کند و به دنیا بینایش سازد و به هر که این خصلت‌ها داده شود خیر دنیا و آخرت داده شده است. [اصول کافی، ج 3، ص 196]       
کد خبر: 5226
تعداد نظرات: ۰ نظر
تاریخ انتشار: ۲۹ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۴

دکتر محمدرضا دهقان فرد کاندیدای حوزه دشتستان

محمدرضا دهقان فرد در دهمین روز از فروردین 1348 در روستای چهاربرج از توابع بخش آبپخش شهرستان دشتستان متولد شد.

بیوگرافی

محمدرضا دهقان فرد در دهمین روز از فروردین 1348 در روستای چهاربرج از توابع بخش آبپخش شهرستان دشتستان متولد شد.

خانواده­ی او اصیل و ریشه دار و پدر و مادر وی، مذهبی و مردمی بودند.

محمدرضا دوران ابتدایی را در مدرسه روستای چهاربرج، و دوران راهنمایی و دبیرستان را در مدرسه آبپخش با موفقیت سپری کرد.

او بلافاصله پس از دوران دبیرستان، در کنکور سراسری رشته علوم تجربی شرکت نمود و با رتبه دورقمی 42 در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تهران قبول شد. محمدرضا در دانشگاه جزو دانشجویان برتر بود و بدلیل هوش سرشار و استعداد فو­ق­العاده­ی که داشت، زودتر از بقیه همکلاسی­ها در اسفند ماه سال 1374از این دانشگاه فارغ­التحصیل شد.

شروع طبابت

وی در آغاز خدمت، به مدت 9 سال در شهرستان دشتستان که زادگاه وی بود، به امر طبابت پرداخت. در این مدت، هفت سال بعنوان پزشک به طبابت و تشخیص و درمان بیماران پرداخت و در خط اول برخورد با بیماران اورژانس قرار گرفت، که همین مساله باعث شد تجربه­ای عمیق و ارزشمند کسب کند. همچنین به مدت دو سال نیز به سمت سرپرستی بیمارستان 17 شهریور برازجان منصوب شد که در این مدت، تمام توان و انرژی خود را صرف خدمت به همشهریان نمود.

پزشکی تخصصی

دکتر محمدرضا دهقان­فرد در سال 1383 در کنکور پذیرش دستیاری که بین پزشکان برگزار می­شود شرکت نمود و با رتبه عالی در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تهران پذیرفته شد؛ که این بار رشته ارتوپدی یا جراحی استخوان و مفاصل را برگزید و تلاش نمود در این زمینه صاحب تخصص و تبحر لازم برای خدمت به همشهری­ها و هم­­استانی­ها شود.

او پس از گذراندن دوره­ی تخصصی در زمینه ارتوپدی، در شهریور 1387 فارغ التحصیل شد و تاکنون به خدمت رسانی و خدمت صادقانه پزشکی به همنوعان، همشهریان، هم­استانی­ها و هموطنان مشغول بوده است.

ایشان در حال حاضر، متخصص جراح استخوان و مفاصل است و به ممظور کسب دانش و تخصص بیبشتر در این زمینه، یک دوره­ی تکمیلی جراحی­های مفصل ران و تعویض مفصل ران و زانو را نیز در کشور اتریش گذرانده است.

فعالیت سیاسی

دکتر محمد رضا دهقانفرد همواره در دوران زندگی و تحصیل در مسیر دین و انقلاب گام برداشته و در رخداد های مهم با روشنگری و ارایه دیدگاه در راستای بصیرت افزایی و دفاع از ارزشهای نظام گام بر داشته است

او اکنون دبیر جامعه اسلامی فرهنگیان در استان بوشهر است و در دهمین دوره انتخابات  مجلس شورای اسلامی توانست حدود 23هزار رای پاک را از مردم شریف دشتستان کسب کند

مقالات علمی

دکتر دهقان­فرد عضو انجمن ارتوپدی ایران و انجمن بین‌المللی جراحان ارتوپدی دنیاست و از وی تاکنون مقالات متعددی در مجلات پزشکی داخلی و خارجی چاپ و منتشر شده است که نشان­دهنده­ی تلاش علمی وی برای پیمودن مسیر تخصص و تعهد شغلی می­باشد. بسیاری از مقالات تخصصی وی، هم اکنون به عنوان منبع و رفرنس‌ علمی برای تحقیق و مطالعه دانشجویان رشته پزشکی ودستیاری می­باشد که همین امر، بیانگر استعداد و توان علمی دکتر دهقان­فرد در زمینه شغلی خود می­باشد.

خدمات پزشکی

دکتر محمدرضا دهقان­فرد از آغاز فعالیت در رشته پزشکی، و از زمان ورود به استان بوشهر در کسوت پزشک، تا آن‌جا که امکان داشته مانع از اعزام بی‌دلیل و بی­رویه هم­استانی­ها به سایر استانهای همجوار در این رشته تخصصی شده است و سخت­ترین عمل­های جراحی را در سطح بیمارستان­های استان انجام داده است و بسیاری از عمل­های جراحی را برای اولین بار در استان انجام داده است؛ که ازآن جمله می­توان به عمل جراحی تعویض مفصل شانه، زانو لگن، و بازسازی رباط­های صلیبی زانو و منیسک های زانو اشاره کرد. وی همچنین به دلیل تبحر و مهارت و دانشی که در زمینه تخصصی خود دارد، عمل­های جراحی بسیار سختی مانند شکستگی‌های خرد شده و متعدد، شکستگی کاسه لگن و … را با موفقیت انجام داده است.

روحیه و اخلاق کاری

دکترمحمدرضا دهقان­فرد به گواه سوابقی که در حوزه پزشکی و اجتماعی دارد، فردی است دلسوز، دیندار، مردم­دار، متعهد، و اخلاق­گرا که همواره تلاش نموده وظیفه­ی انسانی و اسلامی خود را در قبال جامعه به نحو احسن به انجام برساند. یکی از اصلی­ترین ویژگی­های اخلاقی وی، رعایت تواضع و فروتنی در برخورد با دیگران است؛ تا جایی که حتی با بیماران و سایر مراجعین شغلی خود نیز با نهایت احترام و متانت و اخلاق حسنه برخورد می­نماید. او همواره کوشیده یکی از بهترین­های شغلی خود باشد و در این مسیر،از هیچ خدمت صادقانه­ای فروگذاری نکرده است.

دیدگاه سیاسی

دکتر محمدرضا دهقان­فرد دارای دیدگاه‌های نوو اندیشه های سیاسی، اجتماعی و فرهنگی خاص خود است که شایسته است با توجه حضور وی در عرصه انتخابات مجلس شورای اسلامی، مورد بررسی قرار بگیرد. او با پایبندی تمام به اصول و ارزشهای دین، نظام،انقلاب،رهبری،قانون اساسی واصل مترقی و به روز  ولایت مطلقه فقیه خواهان توسعه و پیشرفت همه جانبه هست.او یک انقلابی ناب با روحیه جهادی است.

ایشان ضمن داشتن تفکر ارزشمند سیاسی و انقلابی،  همیشه سعی کرده با دقت و مطالعه، مسیر خویش را با اهداف متعالی انقلاب و مردم همسو نماید.

شعار اصلی وی در این انتخابات،”ماندگاری در خدمت” است که نشانگر روحیه جهادی و مردمی بودن او می­باشد؛

 چرا که ایشان در شرایط کنونی، بهترین مسیر را برای تحقق توسعه، ایجاد همدلی، تقویت نظام و خدمت به مردم، از یکسو و پایبندی به اصول اصلی انقلاب، اسلام و اخلاق انسانی میداند و از دیگر سو ایجاد اصلاح در اموری که نیازمند تغییر و تحول است. وی بر این باور است که باید بیش از پیش تغییرات زیربنایی در جهت حفظ عزت مردم، برابری از لحاظ حقوقی و شهروندی، و وجود شادی و نشاط در جامعه انجام شود و برای داشتن کشوری توسعه یافته، لازم است بین مردم و مسئولین، ارتباط و همدلی عمیق­تری بوجود بیاید.

دکتر دهقان­فرد، بر این اعتقاد است که باید برای جوانان و بانوان، فضای مناسب کسب و کار فراهم شود و برای اداره کشور، لازم است از فکر همه­ی نخبگان استفاده شود.

وی قایل به تغییر زیربنایی نگاه به امور جوانان در عرصه‌های اجتماعی است و معتقد است باید نگاه به آنان به عنوان فرصت در سیاست‌گذاری‌ها

و برنامه‌ریزی‌ها اصلاح شود. از این رو نیز مایل است بستری فراهم شود تا با همیاری همه مردم به ویژه جوانان و بانوان زمینه برای حضور فعال ایشان در جامعه فراهم شود.

دیدگاه فرهنگی اجتماعی

دکتر دهقان­فرد تلاش در جهت بسترسازی قانونی برای رفاه اجتماعی بوسیله وضع قوانین حمایتی مربوط به کار، بیمه، بازنشستگی و درمان و ارتقاء سطح معیشتی مردم خصوصاً اقشار محروم و آسیب پذیر جامعه را امری مهم می­داند و با تأکید بر قانونمندی و قانونگرایی بر این باور است که برای بسترسازی در خصوص ارتقاء سطح سلامت جامعه لازم است که نسبت به بهبود خدمات بهداشت عمومی، توسعه درمان عمومی وتقویت نهادهای اجتماعی تلاش کرد.ایشان با دیدگاهی فرهنگی و دینی، نسبت به نهادینه شدن فضایل اخلاقی در جامعه و گسترش مبادلات فرهنگی با سایر استان­ها با رویکرد حفظ هویت بومی تاکید دارد و تلاش برای ایجاد انضباط اداری و فراهم آوردن زمینه­ی انجام امور مردم در ادارات و سازمانها در حداقل زمان ممکن را از اهم رسالت­های خود در این زمینه می­داند.دکتر دهقان­فرد با تأکید بر توسعه و گسترش NGOهای اجتماعی، توجه به اصل مهم شایسته­سالاری و توجه به اصل ثبات مدیریت کارآمد و ایجاد هماهنگی منطقی بین دولت و مجلس برای تحقق اصل تعامل و همکاری در شهرستان و استان را مهم و ضروری می­داند و معتقد است برای پیشرفت و توسعه استان، داشتن مجمع نمایندگانی فعال وکارآمد در مجلس شورای اسلامی می­تواند مانع از تضییع حقوق استان و شهرستان گردد.

وی اعتقاد دارد با تشکیل فراکسیونی از نمایندگان جنوب بتواند از حقوق حقه مردم حاشیه مرزی دفاع کند.

وی همچنین معتقد به گسترش حوزه اختیارات و تقویت امکانات و اعتبارات نهاد قانونی دهیاری در روستاها به عنوان مدیریت روستایی است و براین باور است که بکارگیری دهیار بعنوان مستخدم دولت و پرداخت حقوق وی بر اساس قانون کار، می­تواند برخی از مشکلات موجود را مرتفع نماید.

ایشان تلاش برای توسعه امکانات و خدمات بهداشتی و درمانی، راهها، امکانات مخابراتی و پستی و بانکی روستاها را امری مهم دانسته و یکی از وظایف نماینده را پیگیری این موضوع در سطح کلان می­داند.

سوابق وفعالیتهای اجتمایی

دبیر جامعه اسلامی فرهنگیان استان بوشهر

سرپرستی بیمارستان هفده شهریور

عضو فعال بسیج جامعه پزشکی

مدیر گروه آموزشی گروه ارتوپدی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر

هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر

عضو انجمن بین المللی جراحان ارتوپدی دنیا

عضو فعال گروه جهادی افسران ولایت

عضو فعال موسسه خیریه بنیاد کودک

همکاری باموسسه خیریه امدادگران عاشورا

همکاری با موسسه خیریه آبشار عاطفه ها

همکاری با انجمن حمایت از بیماران دیابتی

همکاری ویژه ومسولیت پذیری در زلزله شنبه

همکاری ومدیریت دردرمان جراحی آسیب دیدکان زلزله دشتستان

مطرح نمودن ایده وطرح ویزیت رایگان تک پزشک در روستاهای کم برخورداراستان

همکاری با بسیج جامعه پزشکی در بیمارستان های صحرایی در مناطق کم برخوردار

کلام آخر

دکتر دهقان­فرد اکنون می­خواهد فصل جدیدی از خدمت را برای توسعه و پیشرفت همه جانبه در شهرستان دشتستان رقم بزند و همانطور که تاکنون در عرصه­ی پزشکی موفق عمل نموده، در زمینه پیگیری مطالبات مردم عزیز شهرستان دشتستان نیز گامهای بلند و موثری بسوی موفقیت و ماندگاری بردارد

میثاق نامه دکتر محمدرضا دهقان فرد

با مردم شریف دشتستان

سلامم را به گرمی آفتاب نخلستان تقدیم به شما مردم مهربان و عزیز دشتستان می¬نمایم.

شما مردمی که به مهمان¬نوازی، خونگرمی، پاکدستی، اصالت و غیرت جنوبی مشهورید. من نیز مثل شما به دشتستانی بودن خویش افتخار می¬کنم؛ و در هر سمت و جایگاهی از این کشور عزیز خدمت کنم، همیشه با خود عنوان افتخارآمیز دشتستانی بودن را بهمراه دارم.

سروران مهربان دشتستانی!

اینک پس از سال¬ها تلاش در عرصه¬های علمی و خدمت در حوزه¬ی پزشکی، و عبور از فراز و نشیب-های فراوان اجتماعی، در حضور روشن شما ایستاده¬ام، و آمده¬ام تا با تمام وجود بگویم که من به عهد استوار خویش با انقلاب اسلامی، مقام معظم رهبری، خون شهدا و شما مردم وفادار، مانده¬ام و خواهم ماند.

من چه آن زمان که در مسیر دانش و تحصیل گام نهادم، و چه اکنون قدم در مسیری دشوار و سخت گذاشته¬ام، هر دو به شوق خدمت به شما مردم نجیب و خاک پاک دشتستان بوده است. دیروز تلاش می-کردم مرهم زخمهای جسمی شما باشم، و اکنون تصمیم دارم فراتر از گذشته، بر تن زخمی روستا و شهر و شهرستانم، مرهمی همیشگی باشم. تمام سرمایه و دارایی من، آبرویی است که از شما به امانت گرفته¬ام؛ و امده¬ام تا آن را بار دیگر، پیشکش کنم به دستان پرمهر شهرستان عزیزتر از جانم.

با شعار صداقت، آمده‌ام تا به شما بگویم دست روی دست نمی¬گذاریم به شهرستان ما جفا شود. آمده ام با شما عهد ببندم که اگر بخواهیم می¬توانیم بوی بهشتی خاک نجیب دشتستان را به دشت¬ها و سرزمین¬های دیگری بپراکنیم. 

دشتستانی های عزیز!

افتخار من این است که فرزند دیاری هستم که مردمانش امید و ایمان به خدا دارند و می¬خواهند در آزمونی دیگر، با هم یکی شوند و تلاش کنند میوه¬ی شیرین توسعه و پیشرفت را از شاخه¬های بلند این درخت پیر و کهنسال بچینند.

من این بار آمده‌ام تا میثاق مهم¬تری با شما ببندم؛ هم با شما هم با تمام شهیدانی که خون ارزشمند خود را برای آبیاری این درخت مقدس، تقدیم انقلاب و اسلام کردند.

من آمده ام با جانم عهد ببندم؛ و به دشتستانی افتخار کنم که در ان نباید هیچ خانواده¬ای دغدغه¬ی کار و نان داشته باشد. من آمده ام به دشتستانی افتخار کنم که جوانانش دغدغه¬ی شغل نداشته باشند. به دشتستانی که در آن، هیچ پدری شرمنده¬ی همسر و فرزندش نباشد.

آری!

من آمدها م تا به دشتستانی افتخار کنم که در آن عطر دوستی و برادری پراکنده است و همه با هم برای توسعه و یشرفت آن تلاش می کنیم.

آمده ام تا افتخار کنم به آرمان های بلندمان از شهرستانی که در آن نخبگان و اندیشمندانش منزلت ببینند و برصدر بنشینند و افتخار کنم به سرزمینی که روح اسلام و قرآن در آن دمیده شده است. افتخار کنم به آرزوهایمان از امید به یک شهرستان یکدست، آباد و بی تفرقه.

من امده¬ام تا با تمام وجود عهد ببندم که پای پیشرفت و توسعه دشتستان بزرگ بایستم. بایستم که دوباره مردمم ببینند که دشتستان بزرگ، دشتستان بزرگ است و به سوی عزت و سربلندی گام برمی-دارد.

در روزهایی که هنوز از بهار بهمن فاصله نگرفته ایم، و بوی انقلاب اسلامی از کوچه کوچه¬ی این دشت به مشام می¬رسد، با اقتدا به امام خمینی (ره) که معمار بزرگ انقلاب بود، صادقانه می¬گویم که آمدنم نه برای کسب قدرت است و نه برای رسیدن به دنیای بی ارزش بلکه آمده ام تا پرچم توسعه و پیشرفت در سایه انقلاب اسلامی بر بام شهرستان بزرگ دشتستان برافراشته شود، و از خدا می¬خواهم مرا برای عمل به این عهد ومیثاق، یار و یاور باشد.

 من آمده ام تا تعهد دهم تا در هر تصمیمی که میگیرم، منافع نظام مقدس جمهوری اسلامی و مردم شریف دشتستان  را در نظر بگیرم.

2) آمده ام تعهد دهم که اگر مردم شریف دشتستان، مرا به عنوان نماینده خود در مجلس شورای اسلامی برگزیدند، این اعتماد را فرصتی برای خدمتگزاری دانسته و به  منزله ادای تکلیف اسلامی و انقلابی خویش، تمام مقدوراتم را برای توسعه و پیشرفت شهرستان دشتستان بکار گیرم.

آمده ام تا با توکل به خدا و همت والای شما مردم مومن و غیور دشتستان بزرگ تمام توانمان را بگذاریم تا استان بوشهر بهترین استان وشهرستان دشتستان بهترین شهرستان ایران باشد.

آمده¬ام متعهد شوم در صورت اخذ اعتماد مردم و راه یافتن به مجلس، از هر گونه تجمل گرایی و اشرافی گری و بازی های سیاسی پرهیز نمایم و با حفظ روحیه ساده زیستی، مردم داری، مبارزه با فساد، عدالت خواهی، خدمت به مردم، وظیفه قانون گذاری و نظارت نماینده مجلس را به نحو مطلوب انجام دهم و خود را در قبال خداوند متعال، ائمه معصومین(علیهم السلام)، امام(ره) و شهدا، مقام معظم رهبری، و مردم شریف و نجیب دشتستان بزرگ پاسخگو بدانم.

منم فرزند دشتستان واین خاک ودیارم

بیا دستم بگیر یاری بده وایسا کنارم

دستم بگیرو ببر به کمک برسان بجای

روزی رسد که دستت نیازش گرفتن است

خدایا چنان کن سرانجام کار

تو خوشنود مانی وما رستگار

برنامه های راهبردی  میثاق نامه دکتر محمدرضا دهقان فرد

مسکن شهری و روستایی

– تلاش برای استفاده از ابزارهای مالی جدید جهت تکمیل و تحویل پروژه های مسکن مهر دشتستان

– پیگیری تاسیس صندوق‌های سرمایه‌گذاری در راستای سازمان‌دهی مسکن و عمران شهری

– ارتقای نظام حرفه‎ای ساختمان و همچنین سطح و کیفیت خدمات حمل و نقل با استانداردهای بین المللی

– توجه خاص به مقاوم سازی تأسیسات و ابنیه با ارزش موجود در برابر خطر زلزله به منظور حفظ سرمایه‌های ملی

– تلاش برای اتمام پروژه‌های در دست اجرا و اولویت‌بندی آنها برای جلوگیری از خواب سرمایه‌ها و اتلاف منابع

– تعامل با دانشگاه‌ها و مراکز علمی و پژوهشی از طریق انجام پروژه‌های کاربردی

– استفاده گسترده از ظرفیت‌های صنعت بیمه به منظور کاهش مخاطرات سرمایه‌گذران و عموم شهروندان.

 • احیای قانون جامع شهرسازی و معماری
 • –         یکپارچه‌سازی نظام طرح‌ریزی و کنترل بین شهر و روستا و در کلیه سطوح ملی و منطقه‌ای و ناحیه‌ای
 • –         تلاش برای واگذاری قانونی و تدریجی تهیه و تصویب طرح‌ها به شهرداری‌ها همراه با بازنگری در
 • –         وظایف و اختیارات شوراها وشهرداری‌ها همراه با ظرفیت‌سازی در تشکیلات آنها
 • مشارکت دادن مردم در تهیه و تصویب طرح‌های توسعه و عمران
 • –         رفع و منع هرگونه تبعیض در برخورداری از ثمرات توسعه و عمران
 • تلاش برای حمایت از گروه‌های آسیب پذیر اقتصادی و اجتماعی
 • تلاش برای بهسازی پهنه‌های گرفتار فقر شهری و نوسازی بافت‌های فرسوده و جلوگیری از سوداگری اراضی واقع در این محدوده‌ها
 • –         تلاش برای ایجاد مبانی حقوقی و ثبتی لازم برای تسهیل امر مشارکت بخش خصوصی در تجمیع و نوسازی بافت‌های فرسوده
 • تلاش برای مشارکت دادن شهرداری‌ها و نهادهای اجتماعی و خیریه مردم در افزایش بهره‌وری، تامین خدمات زیربنایی
 • وبهبود محیط مسکونی مجموعه‌های مسکن مهر
 • حمایت از ایجاد صندوق های سرمایه‌گذاری مسکن و رفع موانع از طریق بازنگری در مقررات مربوط
 • توجه خاص به نوسازی روستاها و ایمن‌سازی ساختمان‌های موجود در برابر خطر زلزله و سایر خطرات طبیعی
 • تلاش برای ایجاد تأسیسات جمع‌آوری و تصفیه خانه فاضلاب شهری
 • تلاش برای ایجاد تأسیسات جمع‌آوری و تصفیه خانه فاضلاب روستایی
 • تلاش جدی برای ایجاد ‌شبکه‌جمع آوری و دفع آبهای سطحی
 • تلاش برای بازسازی‌خط انتقال توزیع آب روستایی
 •  ساخت مخازن ذخیره آب شهری
 • تلاش برای گسترش و تحقق کامل طرحهای هادی روستایی
 • تلاش برای ایجاد و توسعه فضاهای سبز عمومی
 • تلاش برای ایجاد و توسعه ایستگاههای آتش نشانی
 • تلاش برای ساماندهی بستر و حریم رودخانه ها و مسیل ها در محدوده شهرها
 • تلاش برای مکان­یابی و عملیات اجرایی اسکان عشایر
 • ترویج و توسعه کارآفرینی جوانان در مناطق محروم
 • کمک به پرورش ایده های خلاق و نوآور در مناطق محروم

– حوزه حمل و نقل

 • تلاش برای توسعه حمل و نقل عمومی در جهت افزایش رفاه شهروندان و کاهش آلودگی محیط زیست
 • استفاده حداکثری از موقعیت قرارگیری مناسب دشتستان جهت عبور کالا
 • عملیاتی ساختن توصیه‌های طرح جامع حمل و نقل با کمک بخش خصوصی و نهادهای ذیربط از جمله تعریف پهنه‌های حمل و نقل جاده‌ای

و ایجاد و تجهیز مراکز و پایانه‌های باراندازی و بارگیری برای افزایش راندمان ناوگان حمل و نقل جاده‌ای

 • تلاش برای تاسیس پژوهشگاه حمل و نقل در شهرستان دشتستان
 • تلاش برای ایجاد پارک فناوری حمل و نقل در دشتستان
 • کسب سهم بیشتر از بازار حمل و نقل استانی
 • شناسایی و معرفی فرصت‌های سرمایه‌گذاری
 • تعریف پروژه‌های یکپارچه و ترکیبی از راه و تأسیسات جانبی راه‌ها و شهرک‌های مسکونی و فضاهای خدماتی وتفریحی برای جلب

سرمایه‌های داخلی

 • توجه خاص و ویژه به امر کاهش مرگ و میر ناشی از تصادفات جاده‌ای با توجه به اثار زیانبار انسانی، اقتصادی، و اجتماعی آن
 • تلاش برای تثبیت کیفیت راه‌های روستایی بر اساس روش‌های بومی و کاهش سهم آسفالت
 • توجه ویژه به حمل و نقل ریلی با توجه به توسعه طرح‌های صنعتی شهرستان دشتستان
 • تلاش برای ایجاد پهنه‌های ریلی برای جابجایی مسافر با توجه به طرح‌های توسعه شهری در سطح شهرستان.

حوزه اشتغال

 • کمک به ایجاد فرصت های اشتغال و کسب و کارهای جدید توسط جوانان و نیز زنان سرپرست خانواده
 • استفاده ازتمامی ظرفیت های اشتغالزای حوزه نفت وگاز وپتروشیمی
 • ایجاد فرصت های شغلی در حوزه اقتصاد نخل با ایجاد شهرک های صنعتی صنایع بسته بندی وصنایع تبدیلی
 • کمک به ایجاد مشاغل خانگی وحمایت ویژه از آنها
 • –         بهبود توسعه کیفیت زندگی جوانان شهرستان از طریق حمایت های قانونی
 • تلاش برای بهره‌گیری دانش‌آموختگان دشتستان از طرحهای اشتغالزا بر اساس ظرفیتها، پتانسیلها و نیازهای شهرستان.
 • تلاش برای دستیابی سریع فارغ‌التحصیلان شهرستان به طرحهای اشتغالزا
 • تلاش برای بکار گیری فارغ التحصیلان رشته های کشاورزی،دامپروری وشیلات به عنوان مسئولین فنی در این قسمت ها و

مکانیزه کردن فعالیت های این حوزه ها

 • تلاش برای تسهیل در انتخاب طرحها، متناسب با میزان سرمایه‌گذاری و تسهیلات موجود
 • تلاش برای ایجاد انگیزه شغلی در دانش‌آموختگان جویای کار و هدایت و تشویق آنان به سمت خوداشتغالی
 • تلاش برای افزایش توانایی و اعتماد به نفس در دانش‌آموختگان و ارایه کمکهای  قانونی به آنان در ایجاد کسب و کار مورد نظر.

کشاورزی و اقتصاد نخل

دشتستان از قدیم قطب کشاورزی وخاستگاه اصلی خرما بوده است؛ ولی این شهرستان با وجود داشتن ظرفیت بالا، از نداشتن صنایع تبدیلی و امکان بسته‌بندی و فروش بهتر این محصول رنج می‌برد.

این امر در بیشتر موارد، باعث فروش خرمای دشتستان به‌صورت فله‌ای و در نهایت بسته‌بندی با نام دیگر شهرهایی که امکان بسته‌بندی این محصول مهم را دارند شده است. 

ایجاد صنایع بسته‌بندی و فرآوری خرما در این شهرستان علاوه بر اشتغال‌زایی مناسب، موجب بهبود وضعیت معیشتی باغداران و تولید کنندگان خرما و نیز انگیزه‌ای برای تشویق سایرین، برای گرایش به تولید این محصول با ارزش می‌شود. 

در قرآن کریم و دیگر کتب مقدس نیز به خواص این میوه‌ی شفابخش اشاره‌ی ویژه شده است.

نخل‌کاران شهرستان مجبورند به دلیل مشکلاتی از جمله نبود صنایع بسته‌بندی مناسب آن را با قیمت ارزان و یا به‌صورت فله‌ای بفروشند. درخت خرما خواص بی‌شماری دارد و می‌توان گفت که از تمام قسمت‌های این درخت می‌توان استفاده کرد و یک ضرب‌المثل می‌گوید که خواص درخت خرما به اندازه روزهای سال است. محصول خرما در صنعت غذایی مصارف مختلفی دارد؛ از جمله از این میوه‌ی با ارزش، شیره خرما، شهد خرما، قند مایع، سرکه خرما، حلوای خرما، چیپس، لواشک،شکلات، سس، رب، کمپوت و … تهیه می‌شود و از ضایعات این محصول نیز در ترکیب خوراک دام و طیور و از برگ آن در ساخت، جارو، انواع ظروف بافتنی، حصیر و از تنه و چوب خرما نیز می‌توان در کارخانه‌های نئوپان سازی، کاغذسازی و هم‌چنین پوشش ساختمان‌ها و پل‌ها استفاده کرد. خرما به علت ارزش غذایی فراوان در بحران‌های مختلف مانند سیل، زلزله، جنگ و خشک‌سالی استفاده‌های فراوانی دارد.در صورت احداث و راه‌اندازی کارخانه صنایع تبدیلی و بسته‌بندی خرما در این منطقه علاوه بر اشتغال‌زایی جوانان شهرستان دشتستان، درآمد نخل کاران نیز افزایش می‌یابد

 و بخشی از مشکلات آن‌ها نیز رفع خواهد شد.

با توجه به ظرفیت فوق‌العاده­ی شهرستان از این رو با توجه به این‌که دشتستان نقش مهمی در کشاورزی استان و حتی جنوب دارد، طرح‌ها و برنامه­های این حوزه به شرح زیر اعلام می­گردد.

برنامه­های راهبردی

– حمایت از پرداخت تسهیلات به سرمایه‌گذاران بخش خصوصی در بخش کشاورزی. 

– تلاش برای احیا سازمان خرما

– تلاش برای تجهیز و بازسازی باغات نخیلات 

– تلاش برای تغییر شیوه آبیاری و تبدیل آبیاری سنتی به نوین

– تجهیز و نوسازی باغات خرما به امکانات لازم جهت آبیاری درست. و حمایت وپیگیری برای

مدیریت و استفاده صحیح از منابع آب های ورودی استان با ایجاد سدهایی که بهره وری بیشتری در زمینه کشاورزی دارند

-تلاش برای مکانیزه کردن کشاورزی،دامپروری و شیلات با بکارگیری فارغ التحصیلان رشته های فوق به عنوان مسئولین فنی

– تنوع‌بخشی و گسترش فعالیت‌های مکمل، توسعه فناوری‌های نوین در فرآیند تولید صنایع تبدیلی و فرآوری، بسته‌بندی و نگهداری از محصولات و ارتقاء رقابت در بازارهای داخلی و بین‌المللی

– تهیه الگوی کشت بهینه، ارتقاء دانش، بینش و مهارت بهره‌برداران و تولیدکنندگان بخش کشاورزی

– توسعه تشکل‌های بخش خصوصی، تقویت و کارآمدسازی آن‌ها به منظور مشارکت هرچه بیشتر در مدیریت بخش

– گسترش شرکت‌های خدمات مشاوره مدیریت، تحقیق ‏و ترویج با بکارگیری فارغ‌التحصیلان بخش کشاورزی

– تخصیص یارانه هدفمند به بخش کشاورزی

– تلاش برای استقرار و توسعه شهرک های صنعتی و صنایع تبدیلی،بسته بندی و نگهداری  و اشتغالزا مرتبط با کشاورزی شهرستان برای خرما،سبزیجات و صیفی جات 

– اهتمام در راستای متنوع‌سازی ابزار حمایت و ایجاد یک سبد حمایتی منسجم در جهت افزایش تولید، بهره‌وری، ایجاد مزیت نسبی و رقابتی و تحقق امنیت غذایی

– تلاش در جهت توسعه نظام بیمه کشاورزی از نظر کمّی و کیفی و مدیریتی و تنوع بخشی به آن

– حمایت مؤثر از ساماندهی فرآیند تولید و اصلاح نظام بازار محصولات خرما

– تلاش برای افزایش سرمایه‌گذاری و ایجاد زمینه‌ها و انگیزه جلب و جذب سرمایه‌ داخلی و خارجی

– تلاش برای ارتقای امنیت سرمایه و سرمایه‌گذاری با پوشش بیمه‌ای مناسب و کاهش خطرپذیری

– تلاش برای اصلاح نظام قیمت‌گذاری با هدف بهبود رابطه مبادله بخش کشاورزی و سودآوری در فعالیت‌های کشاورزی

– حمایت از تشکیل شرکت‌های دانش بنیان به منظور توسعه‌ی پژوهش‏های کاربردی به ویژه در حوزه‌های تولید بذر و

حرکت به سوی خصوصی‌سازی نظام پژوهشی بخش کشاورزی

– قانون گذاری در جهت تأمین بهداشت و سلامت محصولات کشاورزی، فرآورده‌های دامی و شیلات و کاهش ضایعات

– اشاعه فرهنگ حفاظت از منابع طبیعی و حفاظت از ذخایر و تنوع ژنتیکی گیاهی، دامی و آبزیان با مشارکت مردم و همه دستگاه‌ها

– حفاظت، احیاء، توسعه و بهره‌برداری اصولی از جنگل‌ها و مراتع شهرستان

– توسعه‌ی نظام بیمه و تأمین اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایری

– بهبود شاخص‌های توسعه جوامع عشایری

– ایجاد کانون‌های مناسب اسکان عشایر داوطلب و ارائه خدمات به عشایر کوچنده

– استفاده از ظرفیت فارغ‌التحصیلان کشاورزی و منابع طبیعی در فرآیند توسعه‌ی بخش کشاورزی

فرهنگ و هنر

– حمایت از افزایش تولید فیلم‌نامه‌ها، نمایش‌نامه‌ها، طراحی و ساخت انواع محصولات فرهنگی و هنری برگرفته از متون بومی و اسلامی.

– تقویت و توسعه تولیدات فرهنگی و هنری و گسترش جشنواره‌ها و نمایشگاه‌های تخصصی با موضوع انقلاب اسلامی و دفاع مقدس.

– حمایت از تأسیس و راه‌اندازی انجمن‌ها و نهادهای مردم‌نهاد در حوزه‌های فعال در عرصه‌های فرهنگی و هنری دینی و ملی.

– افزایش سرانه فضاهای فرهنگی و هنری در شهرستان به منظور دسترسی عادلانه همگان به محصولات فرهنگی و هنری.

– تلاش برای بهبود وضعیت  سینما و فعالیت سینمایی در مرکز دشتستان

–  پیگیری برای ایجاد و تجهیز سالن های هنری و حمایت قاطع از هنرمندان

– رفع موانع و محدودیت‌های تولید و عرضه آثار و محصولات فرهنگی و هنری به منظور آسان‌سازی و روان‌سازی

 عرضه خلاقیت‌های فرهنگی و هنری.

– گسترش و تقویت حمایت از تولید و عرضه محصولات فرهنگی و هنری با موضوع گسترش و ترویج اندیشه‌های

 دینی و سیاسی حضرت امام خمینی (ره) ومقام معظم رهبری

– گسترش و تقویت فعالیت های فرهنگی و هنری مساجد شهرستان

– تلاش در جهت گسترش فرهنگ کتاب خوانی وگسترش کتاب خانه های ثابت و سیار

-تقویت و ساماندهی موسسات خیریه مردم نهاد در شهرستان.

– ایجاد زمینه‌های قانونی و ساختاری به منظور رعایت حقوق مادی و معنوی پدیدآورندگان و فعالان عرصه فرهنگ و هنر.

– توجه به فرهنگ به عنوان بستر و زمینه‌ساز برنامه‌های پیشرفت و توسعه.

–  زمینه‌سازی حضور فعال و اثرگذار فعالان فرهنگ و هنر در شهرستان و برنامه‌ریزی بخش فرهنگ و هنر با هدف بازسازی اعتمادمتقابل در عرصه فرهنگ و هنر.

–  ارتقای اعتماد به توانمندی‌های بخش غیردولتی فرهنگ و هنر در واگذاری تصدی‌ها و امور غیردولتی.

–  افزایش و فراگیر کردن حمایت‌های مختلف قانونی، حقوقی و مالی از اصحاب فرهنگ و هنر در شهرستان

–  جلوگیری از اعمال سلیقه شخصی و فردی در اجرای قوانین و مقررات بخش فرهنگ و هنر و تأکید بر قانونمندی و ضابطه‌مندی فعالیت‌های فرهنگی و هنری.

– ترویج سبک زندگی مبتنی بر هویت دینی و ملی متناسب با شرایط و نیازها

–  ترویج و توسعه فرهنگ احترام به قانون و پیش قدم بودن جامعه فرهنگی در دفاع از حرمت اشخاص و خانواده ها

–  حفظ و مراقبت از پیوستگی فرهنگی بین گذشته و حال و نسل قدیم و جدید و مقابله با انقطاع فرهنگی.

–  ارتقای نقش و جایگاه زنان و جوانان در اعتلای فرهنگ عمومی

– تقویت نهادهای صنفی و تشکل‌های مدنی فرهنگ و هنر

– افزایش نقش و جایگاه بخش غیردولتی فرهنگ در نظام تصمیم‌سازی و تصمیم‌گیری فرهنگی و هنری

–  تسهیل و روان‌سازی حقوقی، قانونی و ساختاری برای دریافت مجوز و فعالیت متقاضیان ایجاد مؤسسات و مراکز فرهنگی و هنری غیردولتی.

–  فراهم‌سازی زمینه‌های حقوقی و قانونی برای ایجاد نظام‌های صنفی و تولیدی بخش فرهنگ.

–  ارتقاء نقش و جایگاه بخش خصوصی و تشکل‌های غیردولتی فرهنگی و هنری در گسترش مبادلات و تعاملات فرهنگی و هنری با سایر استانهای کشور.

 –  تلاش برای بهره‌مندی فعالان عرصه فرهنگ و هنر از تمام خدمات مالی، بیمه‌ای و حقوقی با هدف پاسداشت حرمت و منزلت آن‌ها و کاهش دغدغه و نگرانی از آینده.

–  ایجاد سازوکارهای لازم برای بهره‌گیری فعال، پویا و دوسویه از نظرات اصحاب فرهنگ و هنر در تمام سیاستگذاری‌ها و برنامه‌ریزی‌های فرهنگی و هنری.

– حمایت از سرمایه‌گذاری بخش خصوص در تأسیسات و فضاهای فرهنگی

–  افزایش سرانه فضاهای فرهنگی و هنری در اقصی نقاط کشور با هدف ایجاد زیرساخت‌های مورد نیاز برای تولید و عرضه محصولات فرهنگی و هنری

– بهره‌گیری بخش فرهنگ از اعتبارات و حمایت‌های مالی و بانکی با دارا بودن از ظرفیت‌های بالای اشتغالزایی با حداقل سرمایه‌گذاری مورد نیاز.

–  تلاش برای نوسازی، بازسازی و روزآمدن کردن تجهیزات، فضاها، خدمات و تولیدات حوزه‌های مختلف فرهنگ و هنر شهرستان

محیط زیست

– تلاش برای حفاظت ‌و بهره‌برداری ‌پایدار از ‌محیط‌زیست دریایی

– تلاش برای حمایت از احیای زیستگاه ها و زیست بومهای خشکی

– تلاش برای حمایت از احداث، تعمیر، و تجهیز شبکه های ارتباطی در مناطق تحت مدیریت

– تلاس برای حفاظت قانونی از ایمن سازی و توسعه شبکه های اطفاء حریق در مناطق تحت مدیریت در شهرستان

– تلاس برای اجرای مدیریت پاک سازی، ‌احیاء و کنترل آلودگی آبهای پذیرنده خاک و پیش گیری از آلودگی آب و خاک

– تلاسش برای ایجاد ‌ایستگاههای ‌سنجش ‌و ‌پایش‌ آلودگیهای آب، هوا و خاک

– تلاش قانونی برای مدیریت صحیح پسماندهای صنعتی اعم از: پساب، مواد زاید، جامد، آلودگی هوا

– تلاش برای ایجاد و حمایت از انجمن های مردم نهاد فعال در حوزه محیط زیست گردشگری

تلاش برای ایجاد و تقویت دهکده های گردشگری در دشتستان

-تلاش برای ارتقا صنعت گردشگری با تکیه بر مناسب سازی و افزایش امکانات اماکن تاریخی و توریستی شهرستان

-تلاش برای بهره گیری از پتانسیل های طبیعی و جذاب در بخش های ارم و بوشکان و نخلستان های همیشه سبزدشتستان

-تلاش برای افزایش سرانه پارکها و فضای سبز

– تلاش برای فراهم ساختن زیرساخت های گردشگری

– تلاش برای حفظ و نگهداری و مرمت اماکن تاریخی

– پیگیری برای ثبت آثار باستانی ثبت نشده و معرفی شایسته انها

– تلاش برای افزایش اماکن بین راهی و زیباسازی و بهینه سازی اطراف راههای مواصلاتی

پزشکی و درمان سلامت

– تلاش و پیگیری برای ایجاد بیمارستانهای تخصصی و فوق تخصصی در شهرستان با توجه به کمبود

– تلاش برای ایجاد زمینه مناسب برای استفاده اموزشی از بیمارستان های شهرستان زیر نظردانشگاه علوم پزشکی

-تلاش برای ایجاد دانشکده پزشکی و پیراپزشکی شهرستان با استفاده از ظرفیت های بیمارستانی

– تلاش در جهت رفع کمبود تختهای بیمارستانی با توجه به میزان ضریب اشغال تخت و

سطح بندی خدمات درمانی

– تلاش در جهت رفع کمبود نیروهای تخصصی پزشکی

– بهبود شاخص کادر پرسنلی و درمانی  اعم از پزشکی و پیراپزشکی بیمارستان

– بهبود و ارتقا  تجهیزات پزشکی بیمارستان

– ارتقا و بهبود اورژانس بیمارستانی

– ارتقا و بهبود اورژانس پیش بیمارستانی

–  ارتقا و بهبود شاخص های اورژانس های جاده ای

– بهبود و ارتقا و افزایش درمانگاههای تخصصی و مراکز خدمات سرپایی

–  نظارت، تقویت و ارتقا بخش خصوصی در جهت تامین و گسترش خدمات درمانی متناسب با نیاز شهرستان

– تلاش در جهت بهبود خدمات رفاهی به کادر درمان از قبیل تامین مسکن مورد نیاز به منظور

رفع دغدغه های موجود خانوادگی پرسنل درمان و ایجاد انگیزه های لازم برای خدمت هرچه بهتر به مردم

– گسترش خدمات درمانی تخصصی به شهرهای کوچکتر  با ایجاد انگیزه های لازم و کلینیک های ادواری

– گسترش خدمات  تحت پوشش بیمه های درمانی از طریق تصویب قوانین لازم و بهبود  سرانه خدمات درمانی

– گسترش افراد تحت پوشش بیمه های اجتماعی و درمانی بخصوص اقشار کم بضاعت به منظور ایجاد رفاه

 و عدالت اجتماعی با اصلاح و وضع قوانین موجود و تامین اعتبار لازم

– بهبود و اصلاح بیمه های حوادث به منظور خدمت رسانی هرچه بهتر در هنگام نیاز بیمه شدگان

– ساماندهی سازمانهای مختلف بیمه گر به منظور ایجاد وحدت رویه و پوشش مناسب و تامین خدمات

 مورد نیاز بیمه شدگان

– تلاش در جهت کاهش رابطه مالی بین پزشک و بیمار از طریق اصلاح قوانین موجود و اصلاح تعرفه های درمانی

– برنامه ریزی در خصوص کاهش اعزام از شهرستان و استان به نقاط دیگر با افزایش و تقویت

 خدمات تخصصی مورد نیاز

– پیگیری مصوبات بر زمین مانده هیئت دولت در سفر های قبلی در زمینه بهداشت و درمان

– ایجاد مراکز ویژه بیماریهای خاص از قبیل تالاسمی و بیماریهای کلیوی و دیالیزی به منظور

خدمت رسانی هرچه بیشتر و بهتر با این بیماران

– بهبود شاخص های محیط زیستی بیمارستانی و درمانی از قبیل امحا و دفع صحیح و مناسب پسماندهای

 بیمارستانی و مراکز بهداشتی درمانی دولتی و خصوصی و مطب ها

– فراهم نمودن دسترسی عادلانه به امکانات بهداشتی،تشخیصی ودرمانی برای فقرا، مناطق محروم، حاشیه شهرها، بیماران خاص، افراد تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره)، بهزیستی و خانواده های زن سرپرست

– بازنگری در سیاست های پرداخت یارانه ها در جهت تأمین عدالت در سلامت

– دسترسی عادلانه مردم به خدمات با کیفیت و قیمت مناسب براساس الگوی سطح بندی نظام ارائه خدمات

– بهبود شاخص های عدالت در سلامت از جمله بهبود دسترسی مردم به خدمات، کاهش سهم هزینه های

درمانی مستقیم از جیب مردم و تأمین هزینه های کمرشکن اقشار کم درآمد و بیماران صعب العلاج و خاص

– پیگیری برای تعمیم پوشش خدمات بیمه ای پایه به 100 درصد جمعیت

– حمایت از نخبگان علمی حوزه سلامت و بهره گیری از دانش و تجربه آنان در جهت ایجاد تحول در نظام سلامت و تولید دانش و فن آوری مورد نیاز نظام سلامت

– تأمین نیروهای انسانی برای مناطق محروم

– کمک به اجرای سند راهبرد ملی کیفیت آب آشامیدنی

– پیگیری تدوین سند ملی هوای سالم

– پیگیری سند ملی سلامت خاک

– کمک به کنترل عوامل خطر محیطی و مدیریت پسماند

– پیگیری سند ملی ایمنی زنجیره مواد غذایی از مزرعه تا سفره (تولید، نگهداری، فراوری، توزیع و عرضه)

– تدوین سند یکپارچه مدیریت عوامل خطر بیماریها (دیابت، سرطان، قلب و عروق، تنفسی، اسکلتی- عضلانی وژنتیکی)

– پیگیری درج شاخصهای سلامت در نظام ارزشیابی عملکرد استانداران، شهرداران، فرمانداران و بخشداران و سایر مدیران

– پیگیری اجرای نظام جامع آموزش سلامت در مدارس از پیش دبستان تا پایان دبیرستان

– تدوین و استقرار برنامه سلامت زندانیان

– تدوین و استقرار برنامه سلامت در مناطق آزاد و ویژه اقتصادی

– تدوین برنامه های آموزشی جدید برای تأمین نیروی انسانی تخصصی مورد نیاز بیمارستان های عمومی شهرستان

– برقراری سیاست های تشویقی و اصلاح  نظام پرداخت اعضای هیات علمی دانشگاه های علوم پزشکی

– تدوین و اجرای برنامه آموزشی تخصصی طب سالمندان

– حمایت از ایجاد و توسعه دوره های آموزش تخصصی مرتبط با صنایع نوین دارویی

– توسعه دوره های طب اورژانس متناسب با نیاز شهرستان

– تلاش برای اجرای برنامه غربالگری جمعیتی سلامت مردم

– تلاش برای بهبود اجرای برنامه پزشک خانواده و نظام ارجاع  و بیمه روستایی در مناطق روستایی، عشایری و شهرها

– تلاش برای برقراری نظام عدالت در سلامت در سطح شهرستان ها، با تأکید بر مناطق محروم،

حاشیه شهرها و مناطق عشایری و استفاده کاربردی از 52 شاخص عدالت در سلامت

– تلاش برای حمایت از گسترش مشارکت مردمی و رابطان سلامت

– تلاش قانونی برای بازنگری و ارتقای استانداردهای محیط کار

– تلاش برای غربالگری، مراقبت و کاهش بار تظاهرات بیماریهای روانی

– تدوین و بازنگری سیاست های ملی دارویی درقالب سیاست های ملی سلامت

– تلاش برای اصلاح نظام قیمت گذاری دارو

– توسعه و تقویت آزمایشگاه های کنترل دارو و غذا و تجهیزات و ملزومات پزشکی

– حمایت از توسعه مراکز رشد، پارکهای علم و فناوری و شرکت های دانش بنیان دارویی

– تلاش برای افزایش تعداد تخت های بیمارستانی به اختلالات روانی

حوزه بانوان

ما شعار رای مساوی حق مساوی را مطرح کرده وبه ان پایبندی کامل داریم.

-تلاش برای راه اندازی و افزایش کارایی خانه ی زنان شهرستان

– تلاش برای ایجاد هماهنگی بین وزارتخانه ها جهت انجام کیفی و مطلوب امور مربوط به خانواده و زنان

– حمایت از شکل گیری انواع تشکل های مردمی و سازمان های مردم نهاد در حوزه زن و خانواده در چارچوب اهداف سند جامع امور زنان و خانواده

– تلاش برای ارتقای توانایی های تشکل های مردمی به منظور ایفای نقش فکری و اجرایی مرتبط با امور زنان و خانواده

– تلاش برای گفتمان سازی و افزایش انتشار دانش و اجرایی سازی پژوهش ها و دستاوردهای دانشی در حوزه زن و خانواده

– تلاش برای ارتقا توانایی های انسانی و علمی و توسعه زیرساخت های سخت افزاری و نرم افزاری در زمینه پژوهش زنان و خانواده با تاکید بر روستاها

– تلاش برای تبیین و الگوسازی خانواده متعالی متناسب با سبک زندگی ایرانی اسلامی از طریق قانون

– تلاش برای حمایت قانونی از خانواده های در معرض آسیب و آسیب دیده برای پیگیری و حل مشکلات مرتبط

تلاش وپیگیری برای برقراری بیمه وبیمه بیکاری برای زنان بیکار سرپرست خانوار

– تلاش برای توسعه قانونی آگاهی ها و مهارت های زنان و مردان در همه گروه های سنی با رویکرد جامع تشکیل، گسترش، تحکیم و تعالی خانواده

– تلاش برای بسیج کلیه دستگاه­های مرتبط فرهنگی، آموزشی، دینی و اجتماعی برای ارتقای آگاهی ها و مهارت های زنان و مردان

–  تلاش برای توسعه برنامه های ترویجی و تبلیغی بومی و استانی و شهری

– تلاش برای ایجاد زمینه لازم برای دسترسی زنان و دختران شهرستان به پوشاک اسلامی ایرانی جذاب و مطلوب مطابق با سلایق، نیازها و ضوابط شرعی و قانونی

تلاش وپیگیری برای الگو واسطوره سازی از بانوان در تلاش، کارآفرینی ، رفتار،کردار ، سیرت وپوشش برای نونهالان این قشربا برگزاری مراسم تجلیل

درهمایش ها ونکوداشت های مکرر

– تلاش و زمینه سازی برای تبدیل شهرستان دشتستان به قطب صنعت فرهنگی در استان

– تلاش برای فرهنگ سازی و جلب مشارکت زنان در پژوهش، سیاست گذاری-برنامه ریزی و اجرای طرح های توسعه سلامت خود و خانواده و جامعه

– توسعه زیرساخت ها و اجرای طرح های تامین خدمات موردنیاز سلامت و بهداشت و نگاه ویژه به گروه های در معرض خطر بالا در شهرستان

– تلاش برای برنامه ریزی و تخصیص منابع با تمرکز بر پیشگیری و کنترل بیماری های با اهمیت و شایع در گروه های سنی مختلف دختران و زنان

– تلاش برای توسعه مراکز درمانی ویژه زنان و خانواده

– تلاش برای حمایت قانونی از زنان و دختران تحصیلکرده و توانمند در حوزه های بی بدیل و اساسی ایفای نقش زنان در جامعه

– تلاش برای حمایت از توانمندسازی زنان روستایی برای تامین معیشت و فعالیت اقتصادی مبتنی بر قابلیت ها و مزیت های شهرستان

– تلاش برای ارتقای توانایی های زنان و دختران از طریق آموزش های فنی و حرفه ای بزای حضور در عرصه های اقتصادی از طزیق حضور در تعاونی های روستایی و شهری

– تلاش برای ایجاد بسترهای قانونی مناسب کارآفرینی برای زنان و دختران از طزیق حضور در تعاونی ها

– اتلاش برای ایجاد زمینه های قانونی لازم برای بهبود وضعیت کاری زنان شاغل با تاکید بر شکل گیری عدالت اجتماعی.

– تلاش برای افزایش آگاهی جامعه به ویژه مردان نسبت به نقش و فعالیت اقتصادی و معیشتی زنان با تاکید بر تبیین شان و کرامت انسانی آنها و نقش آنهادر خانواده

– تلاش برای گسترش حضور و تاثیرگذاری زنان مدیر و فرهیخته در عرصه های مختلف

– تلاش قانونی برای نخبه پروری و شناسایی و پرورش زنان ارزش آفرین و صاحب فکر در چارچوب های ارزش های نظام اسلامی

– تلاش قانونی برای افزایش توانایی های زنان مدیر، نخبه و فرهیخته از طریق آموزش مستمر و متناسب با ویژگی ها و نیازهای ملی و اسلامی در عرصه های مختلف

– تلاش برای توسعه زمینه های فرهنگی،قانونی و پژوهشی مورد نیاز برای حضور زنان مدیر و فرهیخته در عرصه های مختلف

– تلاش برای بسترسازی نهادی و قانونی برای بهره گیری از ظرفیت های زنان مدیر، نخبه و فرهیخته با توسعه شبکه ها، انجمن ها و بهره گیری از ظرفیت سازمان های مردم نهاد

حوزه ورزش و جوانان

– تلاش برای توسعه ورزشی‌های همگانی در سطح شهرستان

تلاش وپیگیری جدی  برای افزایش  سرانه ورزشی وفضای ورزشی برای هر نفر نزدیک به استاندارد کشوری وجهانی

– تلاش برای گسترش ورزش‌های بومی و محلی و تحکیم بنیان‌های ورزشی باستانی به عنوان پشتوانه اصیلی برای توسعه ورزش‌های همگانی.

– شبکه سازی اجتماعی در شهرستان از طریق شکل دهی تشکل‌های اجتماعی و سازمان‌های مردم نهاد.

– توسعه ورزش همگانی با اولویت برنامه‌های ویژه دختران دانش­آموز، دانشجو و بانوان شهرستان

– توجه خاص به فعالیت‌های ورزشی در سطح روستاها و عشایر شهرستان

-تلاش برای ساماندهی نظام باشگاهی و حمایت از خوداتکایی لیگ های مختلف در شهرستان با رویکرد سود آور نمودن آنها

– تلاش برای بهره‌مندی از فرهنگ حسنه وقف و حمایت‌های خیرخواهانه مردم از طریق راه اندازی نهضت خیرین حامی ورزش و قهرمانان.

– تلاش برای توسعه فرصت‌های سرمایه­گذاری بخش خصوصی با حمایت‌های حقوقی و قانونی و تضمین امنیت سرمایه­گذاری در امور ورزش و جوانان

– تلاش قانونی برای کاهش تصدی­گری دولت در امور مربوط به ورزش و جوانان

– تلاش برای افزایش سهم اعتبارات ورزش و جوانان از منابع عمومی و تسهیلات بانکی

– تلاش برای تحکیم و تقویت صندوق حمایت از قهرمانان و پیشکسوتان شهرستان دشتستان و بازنگری نظام حمایت از ایشان.

– تلاش برای حمایت قانونی از جوانان نخبه علمی، مدیریتی با هدف کادرسازی و راه‌اندازی نظام جانشین پرورشی در عرصه‌های فکری و مدیریتی کشور

– تلاش قانونی برای برخورداری جوانان و بانوان از سلامت ،رفاه، امنیت غذایی، تامین اجتماعی، فرصت‌های برابری، توزیع مناسب درآمد، نهاد مستحکم خانواده به دور از فقر، فساد، تبعیض و بهره‌مند از محیط زیست.

– تلاش برای تقویت جایگاه زن در صحنه‌های ورزشی تلاش در جهت رفع آسیب‌های اجتماعی جوانان و توجه به مقتضیات دوره جوانی، نیازها و توانایی‌های آنان

– تلاش قانونی برای تقویت هویت ملی و بومی جوانان شهرستان متناسب با آرمان‌های انقلاب اسلامی

– تلاش قانونی برای فراهم کردن محیط رشد فکری و علمی و تلاش در جهت رفع دغدغه‌های شغلی، ازدواج، مسکن و آسیب‌های اجتماعی آنان.

– تلاش قانونی و جدی برای توجه به ظرفیتهای شهرستان در راستای شکوفایی توانایی‌های نسل جوان دشتستان.

حوزه نفت و گاز

– پیگیری جهت دستیابی به اکتشاف نفت و گاز در سطح شهرستان

– تلاش برای تأمین حداکثری و کامل گاز مصرفی خانگی در داخل شهرستان

– تلاش برای توسعه و تربیت نیروی انسانی متخصص به منظور ایجاد مرکز جذب و صدور دانش و خدمات فنی و مهندسی انرژی،

ارتقای فناوری در زمینه‌های منابع و صنایع نفت، گاز و پتروشیمی

– بهره‌برداری از موقعیت جغرافیایی شهرستان برای فرآوری و پالایش نفت و گاز و پیگیری برای تاسیس پالایشگاه در استان و شهرستان

– تامین بموقع انواع حامل‌های انرژی مصرفی مورد نیاز شهرستان

– تلاش برای فعال کردن و به نتیجه رساندن مرحله به مرحله پتروشیمی دشتستان با جانمایی مناسب و لحاظ شرایط زیست محیطی

– تلاش برای رفع تنگناهای عرضه در جایگاه‌های CNG

– کسب جایگاه مناسب پتروشیمی در منطقه

– تلاش و پیگیری برای تربیت مدیران متخصص و کارآمد و وفادار در بخش‌های مختلف مورد نیاز صنعت نفت در شهرستان

– تعهد نسبت به توسعه‌ی پایدار و رعایت معیارهای زیست محیطی

– استفاده از توانایی‌های صنعت نفت در راستای توازن منطقه‌ای و محرومیت‌زدایی

– ایجاد تعامل سازنده با سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی در جهت توسعه صنایع پایین دست با استفاده از منابع مالی بخش خصوصی

– ایجاد فرصت بیشتر برای بخش خصوصی به منظور مشارکت در تجارت و صنعت

– ضرورت توجه به مردم به ویژه در اطراف مناطق عملیاتی

تلاش جدی برای انتقال دفاتر اصلی یا نمایندگی شرکت های نفت گاز وپتروشیمی به استان ویا شهرستان

بخش آب و برق

– تلاش و پیگیری مداوم برای رفع مشکلات حوزه آب آشامیدنی و کشاورزی شهرستان

– ظرفیت سازی و پشتیبانی از مشاوران، پیمانکاران و سازندگان تجهیزات به منظور ارتقاء توان، دانش، فن‌آوری و قابلیت رقابت آنان

– توجه به مباحث آبخیزداری و کنترل فرسایش خاک در چهارچوب طرح‌های احداثی، با همکاری وزارت جهاد کشاورزی

– تلاش برای ارتقاء بهره‌وری آب در بخش کشاورزی از طریق روش‌هایی نظیر کم آبیاری، اصلاح الگو و ترکیب کشت، کاهش تبخیر آب، کشت گلخانه‌ای و به ویژه الزامی نمودن استفاده از روش‌های نوین آبیاری با کمک سازمان‌های متصدی کشاورزی

–     پیگیری برای نرخ گذاری دقیق کارشناسی شده آب بها خصوصا در بخش کشاورزی نخیلات و حمایت ویژه ازاین قشر زحمتکش، کم درآمد و پرتلاش

– اصلاح سامانه‌های اندازه‌گیری (کنتورهای هوشمند)، تحویل آب حجمی به کشاورزی و استفاده از سامانه‌های مدرن پایش (تله مترینگ)

– اجرای برنامه‌های تدوین شده برای تحت پوشش قرار دادن روستاهای فاقد آب آشامیدنی مطمئن

بخش برق

–  پیگیری برای بازنگری در نرخ گذاری قیمت تمام شده برق مصرفی در این استان با توجه به گرمای طاقت فرسا و مصرف بسیار بالای برق

– اصلاح نظام اقتصادی صنعت برق و منطقی کردن نظام تعرفه

– مدیریت بهره‌وری و کارآئی انرژی در بخش‌های تولید، انتقال، توزیع و مصرف برق

– ارتقاء ایمنی مشترکین و کارکنان

– تلاش جدی برای انتقال خطوط فشار قوی برق به خارج از مناطق مسکونی

– اجرای صحیح و قانونمند سیاست‌های اصل ۴۴ و گسترش خصوصی‌سازی صنعت برق

– حمایت از تأسیس و فعالیت شرکت‌های دانش بنیان به منظور تجاری‌سازی نتایج تحقیقات

– توسعه همکاری‌های مشترک با سازمان‌های مردم‌نهاد و مراکز علمی و پژوهشی داخلی و خارجی

توسعه صنعتی

– دستیابی به سبد صادراتی متنوع کالاها و خدمات و پایداری توسعه صادرات اقلام موجود.

– توجه ویژه به تأمین زیرساخت‌های صنعتی شهرستان (از قبیل توسعه شهرک‌ها، تأمین برق، گاز و آب مورد نیاز بخش تولید).

– تسریع و اولویت دهی به تکمیل طرح‌های صنعتی نیمه‌تمام شهرستانی.

– توجه کافی به صنایع کوچک و متوسط به منظور صیانت و صادراتی کردن آنها.

– توسعه صنایع مادر، پایه و دارای فنآوری بالا با مشارکت بخش خصوصی.

– تقویت تشکل‌ها، انجمن‌های تخصصی و صنفی تولیدکنندگان بخش غیردولتی در حوزه‌ی صنعت. 

 – تقویت و تشویق سرمایه‌گذاران به سمت طرح‌های اقتصادی مرتبط به تکمیل زنجیره ارزش افزوده مواد معدنی در بخش صنایع معدنی.

– بهره‌گیری از توان بخش خصوصی بویژه اصناف در تأمین و توزیع کالا، تنظیم بازار، نظارت و کنترل.

 – حمایت از برگزاری نمایشگاه‌ها، اعزام هیات‌ها، دعوت از هیات‌های خارجی و توسعه کمیسیون‌های مشترک تجاری.

 – تداوم هدفمند و اثربخش کردن جوایز و مشوق‌های صادراتی و جبران بخشی از تبعات ناشی از هدفمندکردن یارانه‌ها در حوزه صادرات غیرنفتی.

 – تقویت جایگاه نهادها، تشکل‌ها، خوشه‌های صنعتی صادراتی و شرکت‌های مدیریت صادرات.

 – تلاش برای گسترش پوشش‌های بیمه‌ای صادراتی.

– حمایت از توسعه مناطق آزاد برای جذب سرمایه‌گذاری و پردازش صادرات.

 – اجرای طرح آمایش تجاری بر اساس پتانسیل‌های شهرستان.


فرستادن دیدگاه