امام جعفر صادق (ع): چون خدا خیر بنده‌ای را خواهد او را نسبت به دنیا بی‌رغبت و نسبت به دین، دانشمند کند و به دنیا بینایش سازد و به هر که این خصلت‌ها داده شود خیر دنیا و آخرت داده شده است. [اصول کافی، ج 3، ص 196]       
کد خبر: 5127
تعداد نظرات: ۰ نظر
تاریخ انتشار: ۲۸ دی ۱۳۹۸ - ۱۶:۱۶
استاندار بوشهر:

دستاوردهای صنایع هسته‌ای نشان از ظرفیت علمی ایران است

دریای جنوب،استاندار بوشهر گفت: دستاوردهای صنایع هسته‌ای نشان از ظرفیت علمی ایران است که هر ایرانی با دیدن آن حس غرور پیدا می‌کند.

به گزارش «دریای جنوب» عبدالکریم گراوند صبح شنبه در حاشیه افتتاح نمایشگاه دستاوردهای صنایع هسته‌ای در بوشهر اظهار داشت: با توجه به اینکه استان بوشهر میزبان نیروگاه اتمی است، سپاه امام صادق (ع) استان بوشهر با همکاری سازمان انرژی اتمی اقدام به برگزاری نمایشگاه دستاوردهای صنایع هسته‌ای کرده است.

وی ضمن دعوت از مردم برای بازید از نمایشگاه دستاوردهای صنایع هسته‌ای در بوشهر بیان کرد: دستاوردهای صنایع هسته‌ای، بازسازی صحنه‌های جنگ تحمیلی و ادوات جنگی در معرض دید عموم مردم قرارگرفته است.

گراوند افزود: انرژی هسته‌ای کاربردهای زیادی در حوزه سلامت، توسعه کشاورزی و بهره‌وری مناسب در عرصه کشاورزی دارد که این موارد در این نمایشگاه معرض دید مردم قرارگرفته است.

استاندار بوشهر با بیان اینکه در این نمایشگاه شناسایی، فرآوری و تولید صنعتی دستاوردهای صنایع هسته‌ای در معرض دید عموم قرارگرفته است خاطرنشان کرد: در استان بوشهر برای اولین بار میزبان همچنین نمایشگاهی هستیم بنابراین دعوت می‌کنم مردم عزیز بوشهر از کارهای صورت گرفته توسط فرزندان دانشمند ایران اسلامی بازدید کنند.

در حاشیه ویژه‌برنامه‌های کنگره سرداران و بیش از دو هزار شهید استان بوشهر، نمایشگاه دستاوردهای صنایع هسته‌ای در بوشهر آغاز به کار کرد.

این نمایشگاه شامل ۲۰ غرفه به ارائه آخرین دستاوردهای سازمان انرژی اتمی در زمینه‌های مختلف، نسل‌های مختلف سانتریفیوژ، مجتمع‌های سوخت تولیدی نیروگاه‌های قدرت و راکتورهای تحقیقاتی، ماکت بزرگ از نیروگاه‌ها، ماکت چرخه سوخت و… است.


دیدگاه ها بسته شده اند.