امام جعفر صادق (ع): چون خدا خیر بنده‌ای را خواهد او را نسبت به دنیا بی‌رغبت و نسبت به دین، دانشمند کند و به دنیا بینایش سازد و به هر که این خصلت‌ها داده شود خیر دنیا و آخرت داده شده است. [اصول کافی، ج 3، ص 196]       
کد خبر: 5215
تعداد نظرات: ۰ نظر
تاریخ انتشار: ۲۶ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۴

حضور مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن عملیات روانی آمریکا را پوچ کرد

دریای جنوب،مشاور عالی فرمانده کل قوا گفت: حضور مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن نشان می‌دهد که فشار‌های حداکثری تحریم‌ها و عملیات روانی به رهبری امریکا نتوانسته میان مسئولان و مردم فاصله بیندازد.

به گزارش «دریای جنوب» سردار سرلشکر سید یحیی رحیم صفوی دستیار و مشاور عالی فرمانده کل قوا در جمع راهپیمایان ۲۲ بهمن در بوشهر گفت: مردم قهرمان بوشهر امروز به همراه اقیانوس چندین میلیونی ملت ایران در را هپیمایی انقلاب، پشتوانه بالندگی و اقتدار ایران اسلامی را فراهم کردند.

او افزود: امروز مصادف است با چهلمین روز شهادت سردار بزرگ سپاه اسلام و چهره مقاومت بین الملل سردار شهید سلیمانی  و شما مردم شهیدپرور بوشهر با حضور پرشور خودتان پرچم ضد تروریستی را برافراشتید.

دستیار و مشاور عالی فرمانده کل قوا ادامه داد: شما جوانان و زنان و مردان هوشمند و زحمتکش بوشهر هر ساله با حضور آگاهانه بصیرت انقلابی در راهپیمایی  حماسه‌ای ماندگار به ملت‌های آزادی خواه جهان نشان داده اید.

سردار رحیم صفوی بیان کرد: راهپیمایی باشکوه در بوشهر و دیگر نقاط کشور نمایش حماسه بلوغ سیاسی و تجلی اراده الهی و غیرت دینی و مقاومت ملی مردم ایران است .

او گفت: این حضور نشان می دهد که فشارهای حداکثری تحریم‌ها و عملیات روانی به رهبری امریکا نتوانسته میان مسئولان و مردم فاصله بیندازد.

دستیار و مشاور عالی فرمانده کل قوا خطاب به مردم تاکید کرد: خود را برای حماسه‌ای دیگر یعنی انتخابات و مشارکت در سرنوشت کشور آماده کنید.

سردار سرلشکر رحیم صفوی با اشاره به شرایط منطقه گفت: به طور حتم افغان‌ها امریکایی‌ها را از افغانستان بیرون می‌کنند؛ امریکایی‎‌هایی که نه تنها امنیت و رفاه را برای افغان‌ها به ارمغان نیاوردند بلکه کشت ۵۰ موادمخدر را  برابر کردند و ثروت افغانستان را به غارت بردند.

او ادامه داد: دولت جدید عراق باید مصوبه پارلمان برای بیرون کردن امریکایی ها را اجرا کند. همه نیروهای عراق بر خروج امریکا از کشورشان متفق القول هستند.

دستیار و مشاور عالی فرمانده کل قوا عنوان کرد: پیشروی ارتش و نیروهای مردمی در در ادلب سوریه به سمت شرق فرات برای بیرون کردن نیروهای بیگانه به آزادی شرق فرات منجر خواهد شد.

سردار سرلشکر رحیم صفوی تاکید کرد: از سوی دیگر مصر، سودان و فلسطین با طرح معامله قرن مقابله می کنند و صهوینیست‌ها روزهای سختی را در پیش خواهند داشت.

او گفت: یمنی‌ها پس ازپنج سال مقاومت و تقدیم هزاران شهید و ویران شدن زیرساخت‌ها نگذاشتند کشورشان تصرف شود و نیروهای متجاوزمجبورند عقب نشینی کنند. یمنی‌ها امیدوارند که با خروج متجاوزان، سرنوشت کشورشان را خودشان تعیین کنند.

دستیار و مشاور عالی فرمانده کل قوا بیان کرد: به حول و قوه الهی جبهه مقاومت به رهبری ایران و حضور عراق، سوریه، لبنان ویمن و برخی کشورهای دیگر مانند روسیه و ترکیه در حال پیروزی است و جبهه امرکیا و صهیونیست‌ها در حال عب نشینی از غرب آسیا هستند.

سردار سرلشکر رحیم صفوی سپس به فرصت‌ها و چالش‌های ملی اشاره کرد و گفت: مردم چالش‌ها را بهتر می‌دانند و در زندگی روزه احساس می‌کنند پس من به فرصت‌ها می‌پردازم.

او ادامه داد: فرصت اول این است که به فضل الهی، نگاه ویژه معصومان (ع)، صبر ۴۱ ساله مردم ومسئولان، رهبری‌های ده ساله امام راحل و هدایت‌های ۳۰ ساله رهبر انقلاب و تلاش دولت‌های خدمتگزار، روند‌ها و رویداد‌های غرب آسیا به نفع ایران در حال رقم خوردن است.

دستیار و مشاور عالی فرمانده کل قوا افزود: ثبات امنیتی و سیاسی نیرو‌های مسلح ایران برای تامین امنیت پایدار ایران و غرب آسیا از خلیج فارس تا دریای مدیترانه امتداد یافته است.

سردار سرلشکر رحیم صفوی عنوان کرد: این امنیت و قدرت نفوذ فرهنگی و سیاسی ایران مهم‌ترین فرصت برای مسئولان و برنامه ریزان در چند سال آینده است.

او دومین فرصت کشور را فرصت طلایی موقعیت جغرافیایی ایران خواند و افزود: ایران با داشتن موقعیت جغرافیایی کم نظیر، وجود منابع طبیعی سرشار و ۱۵ کشور همسایه که ۶۰۰ میلیون نفر جمعیت دارند، بازار چند میلیارد دلاری برای صادرات غیر نفتی دارد و امریکا در این شرایط نمی‌تواند ایران را محاصره اقتصادی کند.

دستیار و مشاور عالی فرمانده کل قوا بیان کرد: ایران با داشتن ۲۷۰۰ کیلومتر مرز آبی و ۶ هزارکیلومتر مرز زمینی ارتباط خود را نه تنها با همسایگان که با تمام جهان می‌تواند تعامل اقتصادی سیاسی و فرهنگی داشته باشد.

سردار رحیم صفوی با اشاره به ظرفیت‌های استان بوشهر در حوزه صنایع نفت و گاز و پتروشیمی، شیلات، تجارت و صیادی، افزود: بوشهر از فرصت‌های زیادی به عنوان قطب فرهنگی تمدنی و برخوردار است و امیدواریم با داشتن سواحل زیبا و پیشرفت‌های صورت گرفته بتواند در نوروز میزبان تعدادزیادی گردشگر باشد.

او تاکید کرد: به عنوان پاسداری قدیمی و معلم جغرافیای سیاسی می‌گویم موقعیت جغرافیایی ایران در جهان بی نظیر است. ایران قلب جغرافیای جهان و قلب تپنده اسلام از نظر فکری و فرهنگی است.

دستیار و مشاور عالی فرمانده کل قوا اسلام ناب محمدی را الهام بخش خواند و بیان کرد: وهابیت و اسلام ترکیه‌ای نمی‌تواند الهام بخش باشد بلکه اسلامی که در ایران تشکیل حکومت داده برای ملت‌های اسلامی راهنما و راهگشاست.

سردار سرلشکر رحیم صفوی ادامه داد: ایران می‌تواند با همگرایی دسته جمعی دولت‌های منطقه در پیدایش تشکل‌های اقتصادی، سیاسی و اجتماعی نقش تعیین کننده‌ای داشته باشد.

او گفت: برنامه ریزان کشور در حال تدوین سند ملی آمایش سرزمینی تا ۱۴۲۴ هستند و این ظرفیت‌های کشور را در این سند لحاظ می‌کنند.

دستیار و مشاور عالی فرمانده کل قوا، سومین فرصت را وجود زیربنا‌های علمی و تعداد و دانشگاه و مراکز علمی عنوان کرد و افزود: در ۴۰ سال گذشته بیش از ۱۰ میلیون دانش آموخته دانشگاهی داشته‌ایم و اکنون بیش از ۴.۵ میلیون دانشجو داریم. در استان بوشهر نیز اکنون ۵۲ هزار دانشجو تحصیل می‌کنند.

سردار سرلشکر رحیم صفوی ادامه داد: ۱۰۰ هزارعضو هیات علمی اکنون داریم که باید از این ظرفیت علمی برای حل مشکلات اقتصادی اجتماعی و فرهنگی و توسعه استفاده شود.

او چهارمین فرصت را قدرت نرم ایران اسلامی عنوان کرد وافزود: قدرت نرم ایران اسلامی مرز‌ها و سرزمین‌های جدید را در می‎نورد و آرز‌های مسلمانان را محقق می‌کند.

دستیار و مشاور عالی فرمانده کل قوا، بیان کرد: این قدرت برای امریکا وصهیونیست‌ها شکست به همراه داشته و توانسته مکتب اسلام ناب محمدی را توانسته است قلوب یک میلیارد و ۶۵۰ میلیون مسکملتان را تحت تاثیر قرار دهد.

سردار سرلشکر رحیم صفوی افزود: ملت‌های مسلمان امروز به راهپیمایی چشم دوخته‌اند و وفاداری مردم را به نظام سیاسی، انقلاب، قرآن و رهبری را می‌بینند.

او ادامه داد: شیطان بزرگ امریکا و شیطان‌های کوچک از عظمت مردم ایران دچار تحیر شده اند، زیرا هر چقدر تحریم‌ها را اضافه می‌کنند بر پیروزی و استقامت ملت افزوده می‌شود.

دستیار و مشاور عالی فرمانده کل قوا عنوان کرد: سرانجام پیروزی از جانب اسلام و قرآن و از آن ملت ایران است.


فرستادن دیدگاه