امام جعفر صادق (ع): چون خدا خیر بنده‌ای را خواهد او را نسبت به دنیا بی‌رغبت و نسبت به دین، دانشمند کند و به دنیا بینایش سازد و به هر که این خصلت‌ها داده شود خیر دنیا و آخرت داده شده است. [اصول کافی، ج 3، ص 196]       
کد خبر: 4932
تعداد نظرات: ۰ نظر
تاریخ انتشار: ۱۷ شهریور ۱۳۹۸ - ۲۰:۵۷

تعاونی‌های مرزی در بازارهای بین‌المللی فعال‌تر شوند

دریای جنوب،معاون اقتصادی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: تعاونی‌ها به ویژه در نقاط مرزی که دسترسی راحت‌تری به بازارهای جهانی دارند برون‌گراتر باشند و حضور خود را در بازارهای جهانی فعال‌تر کنند.

به گزارش «دریای جنوب» علی سرزعیم در چهاردهمین جشنواره تجلیل از تعاونی‌های برتر استان بوشهر اظهار داشت: تعاونی‌ها باید به بازارهای جهانی در توسعه صادرات دسترسی داشته باشند که این ظرفیت در استان بوشهر وجود دارد.

معاون اقتصادی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی بیان کرد: استان بوشهر از ظرفیت بالای اقتصادی و تجاری برخوردار است و باید به بازاریابی در صادرات محصولات تولیدی و اقتصادی استان توجه شود.

وی تصریح کرد: وجود تولیدات در بخش‌های کشاورزی، آبزی‌پروری، صنایع مختلف تبدیلی و همسایگی با کشورهای حاشیه خلیج‌فارس ظرفیت مهمی برای اقتصاد استان فراهم کرده است.

سرزعیم بابیان اینکه تعاونی‌ها برای توسعه صادرات محصولات خود در دیگر کشورها بازاریاب داشته باشند تا بتواند به بازارهای دیگر کشورها راه یابند، افزود: با وجود اینکه در شرایط تحریم کل اقتصاد با رکود مواجه شده ولی صادرات غیرنفتی و طرح‌های گردشگری امسال رشد قابل‌توجهی یافته است.

وی بیان کرد: ایران با کشورهای مختلفی همسایه است که باید از این ظرفیت برای توسعه صادرات و اجرای طرح‌های گردشگری استفاده کرد.

معاون اقتصادی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: اکنون در شرایط تحریم این دشواری به مراتب بیشتر است ولی با این حال چنانچه امروز به بازارهای جهانی ورود شود شرایط آغاز فرایند این ورود سهل‌تر از ۱۰ سال آینده است.

سرزعیم بابیان اینکه بهتر است تعاونی‌ها به ویژه در نقاط مرزی که دسترسی راحت‌تری به بازارهای جهانی دارند برون‌گراتر باشند و حضور خود را در بازارهای جهانی فعال‌تر کنند.

وی بابیان اینکه آمارها نشان می‌دهد که اشتغال در روستاها افزایش‌یافته است، گفت: سال گذشته ۳۰۰ هزار شغل در روستاهای ایجاد شد که امسال افزایش می‌یابد.

 معاون اقتصادی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: با وجود تمرکز ویژه کشورهای پیشرفت برای احداث کارخانه‌ها در مناطق ساحلی ولی در ایران کارخانه‌های آب‌بر در مناطق خشکی و دور از منابع آبی پایدار راه‌اندازی می‌شود که تنها ثمره آن ایجاد مشکل کم‌آبی و ورشکستگی است


فرستادن دیدگاه