امام جعفر صادق (ع): چون خدا خیر بنده‌ای را خواهد او را نسبت به دنیا بی‌رغبت و نسبت به دین، دانشمند کند و به دنیا بینایش سازد و به هر که این خصلت‌ها داده شود خیر دنیا و آخرت داده شده است. [اصول کافی، ج 3، ص 196]       
کد خبر: 5045
تعداد نظرات: ۰ نظر
تاریخ انتشار: ۳ مهر ۱۳۹۸ - ۱۸:۲۱

آمار طلاق در بوشهر ۱۰ درصد کاهش یافت

دریای جنوب،رئیس کل دادگستری استان بوشهر گفت : در حوزه خانواده اقدامات خوبی در خصوص آموزش‌های پیش از ازدواج و پیش از طلاق را انجام داده‌ایم که موفق شده‌ایم 10 درصد آمار طلاق را کاهش دهیم.

به گزارش«دریای جنوب» علی جمادی دومین نشست شورای پیشگیری از وقوع جرم استان بوشهر اظهار داشت: جرم سرقت علل و عوامل مختلفی دارد که باید در جلسات کارشناسی متعدد مورد بررسی و دقت نظر قرار گیرد.

رئیس کل دادگستری استان بوشهر به طرح تدوین شده پیشگیری از سرقت در معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان بوشهر اشاره کرد و افزود: در طرح تدوین شده موضوع از جوانب مختلف مورد نظر قرار گرفته است و همه دستگاه‌ها می‌بایست  در راستای اجرایی شدن آن تلاش کنند.

وی بیان داشت: دستگاه‌های عضو شورا چنان‌چه نقطه‌نظر خاصی جهت تکمیل طرح مورد نظر دارند به دبیرخانه شورا ارسال نمایند تا در طرح گنجانده شود.

جمادی با اشاره به اهمیت پیشگیری در موضوعات مختلف یادآور شد: در مسأله سرقت بحث پیشگیری بسیار حائز اهمیت است و مردم و دستگاه‌های مختلف باید سعی کنند مراقبت‌های لازم و کافی را از منازل ، اماکن ، خودروها و سایر اموال باارزش خود مدنظر قرار دهند.

وی خاطرنشان کرد: دستگاه‌ها و اداراتی که در نگه‌داری از اموال و اماکن خود سهل‌انگاری می‌کنند، زیر ذره‌بین دستگاه قضایی قرار خواهند گرفت و با مدیران خاطی و سهل‌انگار برخورد قضایی لازم صورت می‌گیرد.

 رئیس کل دادگستری استان بوشهر به بحث آگاهی‌بخشی به مردم اشاره کرد و بیان داشت: از صداوسیما و سایر دستگاه‌های فرهنگی می‌خواهیم تا جایی که می‌توانند نسبت به آگاهی‌بخشی و ارتقاء آگاهی‌های عمومی در این زمینه تلاش کنند.

جمادی در راستای اتخاذ تدابیر پیشگیرانه ویژه بازگشایی مدارس و دانشگاه‌ها، گفت : هماهنگی و همکاری دستگاه‌ها در امر سال تحصیلی نه‌تنها باید در آغاز سال تحصیلی بلکه تا پایان سال تحصیلی می‌بایست حفظ شود.

وی افزود: وجود نظم و امنیت و برنامه‌ریزی در شروع سال تحصیلی و همچنین توجه به مسائل ترافیکی روزهای نخست سال تحصیلی اهمیت بسیار دارد.

این مسؤول تعامل معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان و آموزش و پرورش را در سنوات گذشته مثبت ارزیابی و اظهار کرد: خوشبختانه این تعامل در بین همه دستگاه‌های این شورا مستمر است و اثرات آن را در بهبود وضعیت شاهد هستیم اما رضایت کامل زمانی به وجود می‌آید که مشکلات در موضوع مدارس به صفر برسد.

وی همه اقدامات اعم از حضور نیروی پلیس در جلوی مدارس و سطح شهر را در راستای کنترل آسیب‌ها مهم دانست و با اشاره به اهمیت موضوع ایمنی و تجهیزات ساختمان مدارس عنوان کرد: می‌بایست دستگاه‌های مربوطه به این مسئله رسیدگی کنند و در صورت نیاز برای تعمیرات و دیگر موارد از جمله دستگاه‌های سرمایشی و گرمایشی اقدامات لازم صورت بگیرد.

 معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان بوشهر گفت : در راستای اتخاذ تدابیر پیشگیرانه ویژه کاهش وقوع سرقت در استان چند جلسه کارشناسی با نیروی انتظامی و دستگاه‌های مرتبط گرفتیم و نتیجه آن طرح پیشگیری از سرقت است که به‌صورت جامع اقدامات لازم برای پیشگیری از سرقت  مورد نظر قرار گرفته است.

گشتاسبی با بیان اینکه در این طرح برای همه دستگاه‌ها وظایفی تعریف شده است که باید به دقت به مرحله اجرا برسد، افزود: سرقت از مجموعه ادارات نتیجه یک نوع کاهلی و عدم نظارتی است که در برخی ادارات مشاهده می‌شود و باید در این خصوص تدابیر لازم اندیشیده شود.

وی خاطرنشان کرد: در حوزه تصادفات جلسات کارشناسی خوبی داشته‌ایم و در خصوص برخورد با خودروهای شوتی که عامل حدود 25 درصد تصادفات استان هستند،  با دستورات قضایی و همکاری خوب پلیس راهور شاهد برخوردهای مناسبی با این خودروها بوده‌ایم.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان بوشهر افزود : ما باید از ظرفیت مردم در راستای پیشگیری از جرائم و آسیب‌ها استفاده کنیم که نیاز است اطلاع‌رسانی به نحو مناسبی در این خصوص صورت گیرد.

وی اضافه کرد: قوه قضاییه سامانه‌ای را ایجاد کرده است که  افراد با ثبت‌نام در این سامانه تبدیل به یک دیده‌بان پیشگیری خواهند شد و می‌توانند  تخلفات را در این سامانه گزارش نمایند و معاونت پیشگیری این گزارشات را رصد خواهد کرد و در روال رسیدگی قرار خواهد گرفت.

گشتاسبی ابراز کرد: در حوزه خانواده اقدامات خوبی در خصوص آموزش‌های پیش از ازدواج و پیش از طلاق را انجام داده‌ایم که موفق شده‌ایم 10 درصد آمار طلاق را کاهش دهیم، همچنین مراکز ملاقات فرزند را هم در دو شهرستان دشتستان و بوشهر راه‌اندازی کردیم که اثرگذاری خوبی داشته است.


فرستادن دیدگاه